کتاب

نمی توان همه ایثار شهدا را در مقالات گنجاند

خبرنگاران/زنجان رئیس کمیته علمی پژوهشی کنگره 3535 شهید استان زنجان گفت: ایثار شهدا را نمی توان در چند مقاله گنجاند، زیرا ابعاد آن بسیار گسترده بوده و تنها گوشه ای از این ایثار را می توان واکاوی کرد.

9 آذر 1400

خواستم داستان آدم های معمولی را بنویسم؛ هیچ کس در رمانم مشهور یا ثروتمند نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از شیکاگو تریبون، جاناتان فرانزن رمان نویس و نویسندهٔ آمریکایی را در کشور به خاطر نوشتن رمان های با موضوع آزادی می شناسند؛ ولی در ایران شاید به خاطر ترجمه رمانش، درد که کسی را نمی کشد مشهور شده است. البته رمان آزادی با ترجمه...

30 آبان 1400

نگاهی به کاربرد پزشکی نارگیل

از شیرابه میوه این گیاه در درمان مسمومیت، وبا و به عنوان مدر استفاده می گردد. شیرابه تازه نارگیل با آرد برنج به صورت ضماد درآمده، بر روی دمل های بزرگ، زخم های قانقاریایی، و زخم های با رشد

11 آبان 1400

کشف یک پروانه 400 ساله در میان صفحات کتابی قدیمی!

پروانه ای با قدمت تقریبا 400 سال در میان صفحات یک کتاب قدیمی در کتابخانه دانشگاه کمبریج یافت شده است.

21 خرداد 1400

ملکی: بدون بکارگیری ابزار هنری نمی توان برنامه درسی را رفعت و عمق بخشید

تهران (پانا) - نهمین جلسه شورای اقدامات تحولی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بررسی میزان پیشرفت فرآیند عملیاتی سازی رمزینه پاسخ سریع در کتاب های درسی و الگوی عملیاتی تحولی سازمان برگزار گشت.

7 فروردین 1400

کوشش اتحادیه جهانی کشتی برای حرفه ای شدن میزبانی مسابقات

به گزارش خبرنگاران، دپارتمان ورزش اتحادیه جهانی کشتی با همکاری مگافون لایو راهنمای جامعی را برای کشورهایی که به دنبال برگزاری مسابقات کشتی هستند ایجاد نموده است.

8 اسفند 1399

قیمت انواع لپ تاپ، امروز 5 آذر 99

قیمت لپ تاپ های متنوع از برند های مطرح دنیا در بازار ایران، به تاریخ 5 آذر 99 را در این خبر مشاهده کنید.

5 دی 1399

مجموعه اشعار بچه ها سیدحمیدرضا برقعی منتشر شد

تازه ترین اثر سیدحمیدرضا برقعی، در قالب شعر کودک توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

2 دی 1399

30 رمان جذاب که نوجوانان حتما باید بخوانند

شاید بتوان گفت نوجوانی، دوران طلایی آموزش هر انسانی محسوب می گردد چرا که در این دوران کسب مهارت، خلاقیت و مهم تر از همه تخیلات ما شکل می گیرد. با بهره گیری از تخیل که ضرورت اساسی خلاقیت است دنیایی عظیم و پهناور در مقابل چشمان نوجوان گگردده می گردد و او...

2 دی 1399

زیباترین اشعار و ترانه های حسین صفا

حسین صفا شاعری را با غزل آغاز کرد و با ترانه و سپید ادامه داد. او ترانه هایی برای چاوشی سروده است. گزیده اشعار صفا را در مجله خبرنگاران بخوانید.

27 آذر 1399

ترامپ رفیق قدیمیش را به باد انتقاد گرفت

رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی به انتقاد از جان بولتون پرداخت و گفت، او احمق ترین فردی است که تا به حال با او کار نموده است.

26 آذر 1399

ویراست جدید ترجمه کتاب محمد (ص) در تورات و انجیل منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، محمد (صد) در تورات و انجیل، کتابی است که اسقف (کشیش ارشد) ایرانی، بنیامین داود کلدانی، 90 سال پیش در اروپا به زبان انگلیسی نوشته و منتشر کرده بود.

23 آبان 1399

تعبیر خواب تابوت

با تعبیر خواب تابوت، تعبیر خواب تابوت خالی،تعبیر خواب زیر تابوت مرده را دریافت،تعبیر خواب خوابیدن در تابوت و تعبیر خواب ساختن تابوت آشنا شوید

16 آبان 1399

تسلی بخشی های فلسفه؛ راهکاری برای بهتر زیستن

این کتاب یک راه چاره عملی و یک دستورالعمل زندگی در مقابله با شکست ها، ناکامی ها، نگرانی ها و دغدغه هاست، که در جهت دادن امید واهی به مخاطب پیش نمی رود، کتاب ابتدا سعی می نماید مخاطب را به سمت شناسایی و پذیرش مشکل خویش سوق و سپس برای آن مشکل به وسیله فلسفه...

2 خرداد 1399

انتشار روایت هایی از زندگی در مرگ

کتاب زندگی در مرگ شامل متفاوت ترین روایت های یک کالبدشناس از زندگی و مرگ ترجمه و منتشر شد.

12 بهمن 1398

جایزه بوکر 2018 به مرد شیری رسید

آنا برنز به عنوان اولبن نویسنده اهل کشور ایرلند شمالی پیروز شد با رمان مرد شیری جایزه معتبر من بوکر سال 2018 را از آن خود کند.

8 دی 1398

بهترین رمان های هزاره سوم به انتخاب گاردین

روزنامه هفت صبح: فهرست 100 کتاب برتر هزاره سوم که آثار منتشر شده از سال 2000 تاکنون را در بر گرفته است، به انتخاب نویسندگان و منتقدان کتاب منتشر شد.

15 آبان 1398

کتاب تبریز، میراث و فرهنگ نگاهی به تاریخ، پیدایش و باورها منتشر شد

کتاب تبریز، میراث و فرهنگ به قلم قاسم کاوه ای که در برگیرنده اطلاعات جامعی از پیشینه فرهنگی ، تاریخی شهر تبریز است توسط مرکز فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، چاپ و منتشر شد.

11 آبان 1398