7 درمان خانگی برای سرفه ؛ معجزه این ادویه در درمان سرفه ، برای سرفه خشک چی خوب است؟

به گزارش وبلاگ ماشین، این روزها سرفه امان بسیاری از ما را بریده، با چند روش خانگی می توانید سرفه را درمان کنید. در این مطلب با 7 درمان خانگی برای سرفه آشنا می شوید. بعلاوه پاسخی برای سوال پرتکرار برای سرفه خشک چی خوب است؟ پیدا خواهید کرد.

7 درمان خانگی برای سرفه ؛ معجزه این ادویه در درمان سرفه ، برای سرفه خشک چی خوب است؟

به گزارش وبلاگ ماشین، سرفه کردن اتفاقی طبیعی است که در پاکسازی بدن از مواد محرک و عفونت نقش دارد؛ اما چطور باید با آن مقابله کرد؟ پیدا کردن برترین روش درمان سرفه به علت اصلی بروز آن بستگی دارد. علت احتمالی سرفه، می تواند حساسیت ها، عفونت ها و بازگشت اسید معده به مری (رِفلاکس) باشد.

همواره برترین اقدام مشورت با پزشک است اما قبل از آن می توانید درمان های خانگی را هم انجام دهید. در این مطلب بیشتر روی سرفه های خشک ناشی از سرما تاکید داریم؛ هرچند روش هایی که بیان شده به علت بی ضرر و خانگی بودن می تواند برای انواع سرفه ها موثر باشد.

چای عسل یا عسل و آویشن

برای درمان سرفه با عسل، دو قاشق چای خوری از آن را در یک فنجان آب یا چای بسیار کمرنگ و ولرم یا دمنوش آویشن حل کنید. این مخلوط را یک یا دو بار در روز بنوشید. از قلم نیاندازید خوردن عسل برای بچه ها زیر یک سال ممنوع است و پیش از مصرف دمنوش آویشن هم مطمئن شوید به آن حساسیت ندارید.

  • اینفوگرافیک | دمنوش های معجزه آسا برای درمان سرفه | اگر حالت سرماخوردگی دارید این دمنوش ها را بنوشید

زنجبیل

زنجبیل به علت داشتن خواص ضد التهابی، می تواند سرفه های خشک و سرفه های ناشی از آسم را تسکین دهد. با افزودن 20 تا 40 گرم زنجبیل تازه به یک فنجان آب داغ، دمنوشی تسکین دهنده و آرامش بخش درست کنید. قبل از نوشیدن، اجازه دهید زنجبیل چند دقیقه در آب داغ خیس بخورد و دم بکشد.

  • معجزه شگفت انگیز افزودن زنجبیل به آب | چطور بدنمان در سرما کم آب نگردد؟

بخار

سرفه خلط دار با بخار بهبود می یابد. حمام را از بخار پر نموده و دوش آب داغ بگیرید. چند دقیقه در این بخار بمانید تا شدت علایم فروکش کند. بعد از حمام یک لیوان آب هم دمای اتاق بنوشید تا دمای بدنتان پایین بیاید و از کم آبی آن جلوگیری گردد.

روش دیگر درمان سرفه، درست کردن یک کاسه بخور است. برای این کار، یک کاسه بزرگ را با آب داغ پر کنید. گیاهان یا اسانس های روغنی مانند اکالیپتوس یا رزماری را که باعث برطرف گرفتگی می شوند، به آب اضافه کنید.

روی کاسه خم شوید و یک حوله روی سرتان قرار دهید تا بخار در فضای زیر حوله به دام بیفتد. به مدت 5 دقیقه بخار را تنفس کنید. اگر داغی بخار پوستتان را اذیت می نماید، وقفه ایجاد کنید تا پوست خنک گردد و سپس دوباره ادامه دهید. حتماً از چشم بند بهره ببرید و اجازه ندهید بخار مستقیم با چشم یا پلک شما تماس پیدا کند چون حرارت بالای بخار به چشم ها و بینایی آسیب می رساند.

غرغره آب نمک

این درمان ساده، یکی از موثرترین روش های درمان گلودرد و سرفه مرطوب است. آب نمک مخاط پشت گلو را کاهش می دهد و باعث کاهش سرفه می گردد. نصف قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب گرم حل کنید. قبل از استفاده، اجازه دهید محلول کمی خنک گردد. هنگام غرغره، آب نمک را چند لحظه در انتهای گلو نگه دارید و سپس آن را بیرون بریزید.

آب هویج

وجود انواع ویتامین و مواد مغذی در هویج باعث شده این خوراکی به عنوان آنتی اکسیدان قوی عمل کند و سرفه خشک و خس خس را کم می نماید. آب سه یا چهار هویج را بگیرید، کمی آب و عسل هم به آن اضافه کنید و در طول روز 3 تا 4 بار بنوشید.

لیمو

دو قاشق سوپ خوری آب لیموی تازه را با یک قاشق سوپ خوری عسل و کمی آب ولرم مخلوط و به صورت گرم چند بار در طول روز مصرف کنید. اضافه کردن فلفل سیاه به این ترکیب یکی دیگر از روش های درمان خانگی سرفه خشک است.

دمنوش ریحان

تأثیر دمنوش گیاهی ریحان برای سرماخوردگی و سرفه مثل آب روی آتش است. قدری ریحان خشک را با آب جوش ترکیب کنید و رویش را بپوشانید تا دم بکشد. پس از صاف کردن، آن را همراه عسل سه بار در روز میل کنید.

  • این ترکیب معجزه آسا مدت سرما خوردگی را کمتر می نماید | برای پایین آوردن تب چه بخوریم ؟ ؛ طـرز تهیه نوشیدنی با آب لیمو برای پایین آوردن تب
منبع: همشهری آنلاین

به "7 درمان خانگی برای سرفه ؛ معجزه این ادویه در درمان سرفه ، برای سرفه خشک چی خوب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 درمان خانگی برای سرفه ؛ معجزه این ادویه در درمان سرفه ، برای سرفه خشک چی خوب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید