چگونه خمیر دندانی مناسب پیدا کنیم؟

به گزارش وبلاگ ماشین، امروزه با وجود تنوع زیاد خمیر دندان ها انتخاب یک خمیر دندان مناسب بسیار سخت شده است اما برای داشتن دندان هایی سالم باید خمیر دندانی مناسب پیدا کرد.

چگونه خمیر دندانی مناسب پیدا کنیم؟

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی وبلاگ ماشین،به نقل از المرسال، خمیر دندان شامل یک خمیر یا ژل است که برای تمیز کردن دندان ها استفاده می گردد و این خمیر به حفظ سلامت دهان و دندان یاری می نماید و به حذف پلاک و بقایای غذا از دندان و رسوب یاری می نماید و بوی نامطبوع دهان را از بین می برد؛ خمیر بعلاوه پوسیدگی دندان را به وسیله فلوراید کاهش می دهد.

معیارهای انتخاب خمیر دندان

معیار های مختلفی برای انتخاب خمیر دندان وجود دارد که بر اساس آن ها برترین خمیر دندان انتخاب می گردد که در ادامه این معیار ها را ذکر می کنیم.

-حاوی فلورین: فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که مینای دندان را حفظ نموده و با حفره ها مبارزه می نماید.

-گواهی های سازمانی: برخی از خمیردندان ها دارای گواهینامه های استاندارد هستند، به این معنی که آن ها با الزامات خود مطابقت دارند، که شامل خمیردندان حاوی فلوراید است، این خمیر دندان ها شامل موادی هستند که سلامت دهان و دندان را بهبود می بخشد.

-دستورالعمل داخل محصول را بخوانید: باید بروشور داخل آن را با دقت بخوانید و آنالیز کنید، زیرا برخی از خمیردندان ها برای همه افراد مناسب نیستند، به عنوان مثال باید از عدم وجود شیرین نماینده ها و مواد تشکیل دهنده آن ها اطمینان حاصل کنید از استفاده خمیر دندان هایی شامل مواد شیمایی مانند کربنات کلسیم، سدیم سولفات هستند اجتناب کنید.

-افراد مبتلا به زخم دهان نیز باید از خمیردندان حاوی SLS اجتناب نمایند، زیرا برخی مطالعات نشان می دهد که ممکن است خطر ابتلا به زخم دهان را افزایش دهد.

-انتخاب باید بر اساس مسائل دهان و دندان نیز انجام گردد: افراد مبتلا به مسائل دهانی باید خمیردندان متناسب با احتیاج خود انتخاب نمایند و به عنوان مثال، برخی ممکن است به خمیردندان غیر حساسیتی احتیاج داشته باشند، که حاوی ترکیبات خاصی مانند نیترات پتاسیم است.

-ضرورت سفید نمایندگی خمیردندان: برخی از افراد نیز که برای لبخند زیبا به دندان های سفید احتیاج دارند، می توانند از خمیر دندان حاوی سفید نماینده استفاده نمایند.

-آزمایش اندازه فرسایش مینا: این آزمایش برای مشخص فرسایش سطح مینا دندان انجام می گردد، با آنالیز اطلاعات خمیر دندان می توانید از درصد این فرسایش آگاه شوید.

-جرم دندان: جرم ناشی از پلاک باعث بیماری لثه می گردد، بنابراین باید به پزشک مراجعه کنید تا خمیردندان کنترل نماینده حاوی برخی مواد شیمیایی مانند پیروفسفات و سیترات روی که از ایجاد پلاک جلوگیری می نماید، تجویز کند.

-خمیردندان های طبیعی: خمیردندان های طبیعی حاوی فلوراید نیستند و از برخی مواد طبیعی مانند بی کربنات سدیم استفاده می نمایند، بنابراین توصیه می گردد مواد طبیعی موجود در خمیردندان را به ویژه برای افرادی که استفاده از فلوراید و سایر مواد شیمیایی حساسیت دارند آنالیز کنید.

-از خمیردندان های شیرین اجتناب کنید: شکر باعث پوسیدگی دندان می گردد، بنابراین استفاده از خمیردندان های حاوی قند مناسب نیست، به ویژه اینکه خمیر دندان های بچه ها حاوی اندازه زیادی قند است.

-تشخیص شرایط دهان و دندان: قبل از خرید خمیر دندان، شرایط دهان باید تشخیص داده گردد، آیا دندان ها حساس هستند یا خیر و آیا التهابی در لثه وجود دارد یا شاید پوسیدگی دندان نیز وجود دارد.

انواع خمیر دندان

رایج ترین و پرکاربردترین خمیردندان، خمیردندان های ضد حفره حاوی فلورین است که از لایه مینای دندان در برابر فرسایش اسید های موجود در دهان محافظت می نماید. بعلاوه یک خمیر وجود دارد که با پلاک و التهاب لثه مبارزه می نماید و حاوی مواد ضد باکتری است که از تشکیل باکتری جلوگیری می نماید. در تشکیل پلاک.

برجسته ترین خمیر دندان ها عبارتند از:

-سفید نماینده خمیردندان هایی که از ایجاد لکه جلوگیری نموده و بقایای تنباکو را از بین می برد

-خمیردندان های ضد حساسیت، مانند خمیردندان محبوب سنسودین

-خمیردندان های کودک دارای طعم دوستدار کودک، رنگ های روشن و غلظت کمتر فلوراید هستند.

-خمیر دندان پزشکی، از آنجا که خمیر دندان طبی از مواد طبیعی و گیاهان دارویی ساخته شده است و فاقد هرگونه مواد شیمیایی و شیمیایی است. از جمله گیاهان دارویی که در ترکیب خمیردندان پزشکی موجود است می توان به میخک، آلوئه ورا و خلال دندان و خمیر طبی اشاره نمود. بعلاوه در درمان پوسیدگی و عفونت های لثه استفاده می گردد.

-ترمیم مینای دندان: فرایند ترمیم مینای دندان به تنهایی انجام می گردد، اما پوسیدگی می تواند این فرایند را کند کند و خمیر دندان حاوی مواد معدنی است که تصور می گردد به ترمیم آسیب یاری می نماید.

مواد تشکیل دهنده فعال در خمیر دندان

بیشتر انواع خمیردندان حاوی مواد فعال یکسانی هستند که در زیر نشان داده شده است:

مواد پرداخت نماینده: واضح است که عملکرد آن ها حذف لایه باکتریایی از روی دندان است و این مواد شامل کلسیم، کربن و سیلیکون است.

شیرین نماینده های مصنوعی: مانند ساخارین، نعناع، دارچین و سایر غذا هایی که وارد دندان می شوند به آن ها طعم می دهد.

گلیسیرین و سایر مواد نگهدارنده رطوبت: این ها از خشک شدن خمیر دندان در داخل پوشش جلوگیری می نماید.

مواد تشکیل دهنده فوم: سولفات سدیم (SLS) دقیقاً همان ماده موجود در شامپو است که هنگام مسواک زدن کف در دهان شما ایجاد می نماید.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چگونه خمیر دندانی مناسب پیدا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه خمیر دندانی مناسب پیدا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید