روش های از بین بردن بوی پیاز از دست

به گزارش وبلاگ ماشین، یکی از روش های فوری و ساده برای از بین بردن بوی بد و ناراحت کننده پیاز از دست ها استفاده از نمک و سرکه می باشد. در ادامه روش از بین بردن بوی پیاز از دست را بخوانید.

روش های از بین بردن بوی پیاز از دست

به گزارش وبلاگ ماشین به نقل از پارسینه ، کار کردن با پیاز خیلی اذیت نماینده است، نه فقط به این خاطر که اشک چشم را جاری می نماید، بلکه به این دلیل که از بین رفتن بوی آن سخت است. خرد کردن پیاز در هر دستورالعملی ممکن است پخت و پز را به تعویق بیاندازد. برای همه ما ناراحت نماینده است که بعد از آشپزی بوی پیاز بدهیم بنابراین اگر یک آشپز حرفه ای هستید ممکن است مجبور باشید هر روز مقدار زیادی پیاز را خرد کنید. می خواهید بدانید چطور بوی پیاز را از دست ببرید؟ این بخش از نکات طلایی خانه داری در نمناک روش را خواهد گفت.

روش هایی عالی برای از بین بردن بوی پیاز از دست

چرا با خرد کردن پیاز بوی آن به دستانمان سرایت می نماید؟

پیاز حاوی آمینو اسید ها به شکل ترکیبی به نام الین است؛ بوی پیاز به علت الین و ترکیب دیگری به نام سیولیل است و هنگامی که پیاز را خرد می کنیم، این ترکیبات آزاد می شوند و آماده واکنش با مواد دیگر هستند. واکنش آنزیمی الین را به الیسین تبدیل می نماید که به نوبه خود به ترکیبات سولفیدی تبدیل می گردد. همانطور که می دانیم، بوی بدی می دهد

راهکار هایی بینظیر برای از بین بردن بوی پیاز از دست

در حالی که ممکن است پیاز برای سلامتی واقعا خوب باشد، چون حاوی آنتی اکسیدان ها هستند، بوی آن چیزی نیست که بخواهید بعد از پخت وپز آن را استشمام کنید. در این بخش از نمناک چند نکته وجود دارد که یاری می نماید از بوی پیاز دستان خود خلاص شوید.

1. یکی از راه های غیر معمول برای خلاص شدن بوی پیاز از دست، مالیدن چند دقیقه دست به ظرف استیل ضد زنگ زیر آب است. مولکول های گوگرد که بوی زیادی می دهد، با فلز واکنش نشان می دهند و خنثی می شوند، بنابراین از بوی دست ها خلاص می شوید

2. گزینه خوب دیگر سرکه است. فقط چند قطره از آن را کف دست بریزید و به دست ها را به هم بمالید. بیشتر افراد از سرکه سیب استفاده می نمایند.

از بین بردن بوی پیاز دست با سرکه

3. اگر سرکه ندارید، نگران نباشید من مطمئنم که باید دهان شویه داشته باشید این را امتحان کنید. چند قطره بریزید و به دست ها بمالید تا وقتی که بو از بین برود.

4. می توانید دست هایتان را مرطوب کنید سپس مقداری نمک بردارید و به شدت آن را به دست ها بمالید تا بوی دست ها از بین برود. نمک می تواند به دست ها آسیب بزند پس مطمئن شوید اگر از نمک استفاده می کنید، دست هایتان را مرطوب کنید، وگرنه دستان شما بسیار خشک خواهند شد. اگر نمی خواهید نمک را امتحان کنید، پس جوش شیرین جایگزین خوبی است.

نمک برای دست

5. قهوه کوبیده شده برای خلاص شدن از بوی پیاز به طور موثر عمل می نماید. من خودم هرگز امتحان ننموده ام، اما اگر امتحان کردید نتیجه را به ما گزارش کنید

6. شکر! چه راهی بهتر از این؟ دست هایتان را مرطوب کنید و مقداری شکر به آن ها بمالید. تا وقتی بو از بین نرفته است این کار را ادامه دهید

از بین بردن بوی پیاز دست با شکر

7. استفاده از خمیر دندان نتایج تضمین نماینده ای دارد. این یکی را امتحان نموده ام. از خمیر دندان ژله ای استفاده نکنید. این خمیر دندان برای این کار بی فایده است. سعی کنید از خمیر دندان فلوریدی بهره ببرید. آن ها خوب عمل می نمایند.

8. این یک راهکار، واقعا چرب است، اما می توانید دست های خود را به کره یا حتی کره بادام زمینی، هر کدام که دارید آغشته کنید اگر بوی پیاز خیلی نیست، می توانید کره بادام زمینی را قبل از اینکه با صابون بشویید لیس بزنید!

کره بادام زمینی

9. اگر چند دقیقه دست خود را در آب گوجه فرو کنید، عصاره گوجه می تواند کارساز باشد.

10. همچنین عصاره لیمو. اگرچه، عصاره لیمو قوی تر است و نتایج بهتر و سریع تری خواهد داد.

11. سعی کنید بعد از خرد کردن پیاز مقداری بلغور جو دو سر را به دست بمالید. اگر بلغور ندارید، اما مقداری کرفس دارید، پس مقداری از آن را خرد و به دستان بمالید. عصاره کرفس نیز کارساز است.

12. شامپو گزینه خوبی است. دست های خود را شامپو بزنید و بهم بمالید تا کف درست گردد. در خلاص شدن بوی پیاز یاری می نماید.

شستن دست با شامپو

13. ضد عفونی نماینده دست الکلی را امتحان کنید. معمولا این ضد عفونی نماینده های دست خیلی موثر نیستند، اما اگر الکلی باشند، ممکن است کارساز باشد.

14. مایع ظرف شویی در دسترس همه است. چند قطره بردارید و به دست ها بمالید تا از شر بوی پیاز خلاص شوید.

15. اگر کمی خردل دارید آن را امتحان کنید و از بوی پیاز خلاص شوید.

16. سیب زمینی خام را خرد کنید و دست هایتان را به سیب زمینی بمالید تا وقتی تمام آب آن بیرون ریخته گردد. بگذارید آب یک دقیقه بماند، در حالی که به مالش دادن سیب زمینی ادامه می دهید بو باید از بین برود.

سیب زمینی برای دست

17. برگ های نعناع به خاطر عطر شان مشهور هستند. چند برگ نعناع را انتخاب نموده و آن ها را به دست ها بمالید تا آن ها له شوند، و آب آن ها را در بیارید. برگ ها را چند دقیقه به دستان بمالید تا از بوی بد زننده پیاز خلاص شوید.

18. آلوئه ورا؛ بخشی از گیاه آلوئه ورا را بردارید و دست هایتان را به ماده چسبنده آن بمالید. به خاطر خواص التیام و مرطوب نمایندگیش مشهور است!

از بین بردن بوی پیاز دست با آلوئه ورا

راهکار های زیادی وجود دارد! پیاز یک جز بسیار ضروری در غذا ها ست و طعم خوبی به غذا می دهد. نمی توان آن را کنار گذاشت، اما بوی آن پس از خرد کردن باقی می ماند. چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است هر چه بیشتر آن را نگه دارید، رهایی از بوی پیاز سختتر خواهد بود. بنابراین، به محض اینکه خرد کردن پیاز را تمام کردید، نکات گفته شده را دنبال کنید.

منبع: جام جم آنلاین

به "روش های از بین بردن بوی پیاز از دست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های از بین بردن بوی پیاز از دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید