سیاستمدارانی که گوآیدو را به کلمبیا قاچاق کردند، تحت پیگرد قرار می گیرند

به گزارش وبلاگ ماشین، دادستان دولتی ونزوئلا حکم دستگیری مقام هایی را که به رهبر اپوزیسیون یاری کردند تا با وجود ممنوعیت سفر به کلمبیا قاچاقی وارد گردد، صادر نموده است.

سیاستمدارانی که گوآیدو را به کلمبیا قاچاق کردند، تحت پیگرد قرار می گیرند

خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا که از ژانویه امسال میلادی خودش را رئیس جمهوری این کشور خوانده، اوایل ماه جاری میلادی مجبور شد از خودش در برابر گزارش ها و اتهامات وارده دفاع کند؛ این اقدام زمانی صورت گرفت که رسانه های اسپانیا تصاویری از وی را منتشر کردند که نشان می داد با یک گروه تبهکار قاچاق مواد مخدر کلمبیایی به نام راستروخوس دیدار داشته است.

گوآیدو گفته زمانی که در فوریه و در شهر مرزی با کلمبیا در یک کنسرت بوده با افراد زیادی عکس گرفته و اطلاع داشتن از این مساله که این افراد چه کسانی بودند، رد نموده است.

یکی از اعضای این گروه تبهکار به نام ایوان پوسو شهادت داده که چند تن از مقام های ارشد ونزوئلایی با شبه نظامیان دولتی کلمبیا برای وارد کردن قاچاقی گوآیدو به این کنسرت ارتباط داشتند.

طارق ویلیام صعب، دادستان دولتی ونزوئلا گفت، چهار مقام ارشد ونزوئلایی با اتهام خیانت روبرو هستند چون به گوآیدو یاری کردند تا به صورت غیرقانونی به شهر مرزی با کلمبیا برود.

گوآیدو نیز در مصاحبه با رادیو بلو گفت که صدها عکس با آدم های مختلف در این کنسرت در شهر مرزی با کلمبیا گرفته و نمی دانسته که این افراد با این گروه تبهکار قاچاق مواد مخدر در ارتباط بودند.

روابط بین کاراکاس و بوگوتا در میانه بحران سیاسی در ونزوئلا به سردی گرویده است. در ژانویه، اپوزیسیون ونزوئلا کوشش کرد تا مادورو را سرنگون کند و به جای او گوآیدو را در راس کار قرار دهد اما این کوشش بی فایده ماند و بازنده شد.

مادورو، رهبر اپوزیسیون را دست نشانده آمریکا می داند و دولت واشنگتن را به کوشش برای برنامه ریزی یک کودتا علیه دولت کاراکاس متهم نموده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سیاستمدارانی که گوآیدو را به کلمبیا قاچاق کردند، تحت پیگرد قرار می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاستمدارانی که گوآیدو را به کلمبیا قاچاق کردند، تحت پیگرد قرار می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید