رای گیری شورای امنیت برای قطعنامه امدادرسانی به سوریه شنبه انجام می گردد

به گزارش وبلاگ ماشین، خبرنگاران: رای گیری شورای امنیت سازمان ملل در مورد قطعنامه یاری رسانی به مناطق مختلف سوریه در حالی قرار است فردا شنبه برگزار گردد که هنوز معلوم نیست آیا چین و روسیه از این قطعنامه حمایت می نمایند یا نه.

رای گیری شورای امنیت برای قطعنامه امدادرسانی به سوریه شنبه انجام می گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ماشین به نقل از رویترز؛ نماینده استرالیا در سازمان ملل که متن پیش نویس این قطعنامه را با با همکاری نمایندگان اردن و لوکزامبورگ آماده نموده است در این باره گفت، رای گیری برای این قطعنامه روز شنبه انجام خواهد شد. رای گیری در مورد این قطعنامه در شرایطی قرار است انجام گردد که روسیه پیش از این نقدها شدیدی را نسبت به آن انجام داده بود. مسکو بر این باور است که مفاد این قطعنامه زمینه لازم برای اقدام نظامی بر ضد دولت سوریه را آماده خواهد نمود.

بر اساس این گزارش رای گیری در مورد قطعنامه امدادرسانی به سوریه قرار بود امروز آدینه برگزار گردد ولی روسیه خواهان زمان بیشتری برای آنالیز این قطعنامه شده و به همین دلیل رای گیری به روز شنبه موکول شده است. نماینده فرانسه در سازمان ملل در این باره تاکید نمود، یکی از هیات ها خواهان زمان بیشتری برای آنالیز قطعنامه و تماس با پایتخت خود شده است. سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پیش از این تاکید نموده بود که مسکو این قطعنامه را وتو خواهد نمود چرا که به نمایندگان سازمان های امدادی اجازه می دهد بدون احتیاج به اجازه دولت سوریه وارد مناطق مختلف شوند.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز روز گذشته تاکید نمود، چین بر این باور است که هر اقدام شورای امنیت باید سازنده بوده و در راستای دستیابی به راهکاری مسالمت آمیز برای خاتمه دادن به بحران داخلی سوریه باشد. با گذشت سه سال از شروع بحران داخلی سوریه بیش از 136 هزار نفر کشته و میلیون ها نفر آواره شده اند. آمارهای سازمان ملل نشان می دهد که حدود نیمی از جمعیت سوریه احتیاجمند یاری های فوری انسان محبت آمیز هستند.

منبع: تسنیم

به "رای گیری شورای امنیت برای قطعنامه امدادرسانی به سوریه شنبه انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای گیری شورای امنیت برای قطعنامه امدادرسانی به سوریه شنبه انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید