تمدید شرایط فاجعه در ایالت ویکتوریای استرالیا

به گزارش وبلاگ ماشین، مقامات در ایالت ویکتوریا پیش از اینکه شرایط آتش سوزی را به خطرناک و متغیر تغییر دهند، دوباره شرایط فاجعه در این ایالت اعلام کردند.

تمدید شرایط فاجعه در ایالت ویکتوریای استرالیا

به گزارش وبلاگ ماشین، با اینکه بحران آتش سوزی در استرالیا از حدود چهار ماه پیش آغاز شده اما آتش سوزی در ایالت ویکتوریا به بدترین شرایطش به نسبت ماه های گذشته رسیده است.

شعله های آتش تا کنون 1.2 میلیون هکتار در این ایالت را سوزانده و جان سه نفر را گرفته است. همچنین تعداد کشته ها در کل استرالیا به 27 نفر رسیده است. بیش از 6.3 میلیون هکتار در سراسر استرالیا در آتش سوخته است. مساحت یک هکتار تقریبا برابر با یک زمین فوتبال است.

در جنوب استرالیا و ایالت نیوساوت ولز که آتش جان و خانه های شهروندان را تهدید می نماید، هم هشدار صادر شده است.

استرالیا در سال 2019 میلادی گرم ترین و خشک ترین سال را از زمانی که رکوردهای هواشناسی در این کشور ثبت شده، تجربه نموده است. اداره هواشناسی استرالیا دو دلیل را عامل پدید آمدن این شرایط می داند: تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین.

به گزارش بی بی سی، مسئولان از مردم خواسته اند مناطق کوهستانی و شرقی منطقه را ترک نمایند. پیش بینی می گردد دمای هوا به 41 درجه برسد و با بادهای شدید و رعد و برق و طوفان بدون باران همراه گردد. به گفته مقامات، این شرایط موجب بدتر شدن آتش سوزی و آغاز آتش های جدید خواهد شد. در ایالت نیوساوت ولز هم این نگرانی وجود دارد که با پیوستن دو آتش سوزی بزرگ، یک آتش سوزی عظیم ایجاد گردد.

نخست وزیر ایالت ویکتوریا شرایط فاجعه را که برای هفت روز در این ایالت اعلام شده بود، 48 ساعت دیگر تمدید کرد. با این کار مقامات مسئول شرایط اضطراری امکانات بیشتری برای مقابله با آتش سوزی خواهند داشت.

به دنبال از کنترل خارج شدن آتش سوزی در شهر وی وون بی، شهری در جزیره کانگورو در جنوب استرالیا، مسئولان دستور تخلیه داده اند. آتش جان دو شهروند و 25 هزار کوآلا را در این منطقه گرفته است. این جزیره برای داشتن مجموعه ای بی نظیر از گونه های جانوری شهرت دارد.

روز گذشته (پنج شنبه) شعله های آتشی که از کنترل خارج شده بود، یک پارک حیات وحش در این جزیره را تهدید کرد. در این پارک بیش از 600 گونه حیوان زندگی می نماید و در چند هفته گذشته کوآلاهای بسیاری که در نقاط دیگر در آتش سوزی آسیب دیده بودند به این پارک منتقل شدند.

بر اساس گزارش های محلی، برخی از کارکنان این پارک با وجود هشدار برای تخلیه از این کار سرباز زدند به امید اینکه بتوانند از حیوانات محافظت نمایند.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، که به دلیل نوع برخورد با این بحران مورد انتقاد قرار گرفته است، این هفته قول داد که برای جبران خسارات، دو میلیارد دلار استرالیا به بودجه کمتری که پیش تر متعهد شده بود، اختصاص دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تمدید شرایط فاجعه در ایالت ویکتوریای استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید شرایط فاجعه در ایالت ویکتوریای استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید