تمدید تعطیلی موسسات دولتی در لبنان

به گزارش وبلاگ ماشین، تعطیلی بعضی موسسات دولتی و آموزشی از جمله بانک ها، مدارس و نیز دانشگاه ها در چهارمین روز اعتراضات مردمی در لبنان ادامه دارد.

تمدید تعطیلی موسسات دولتی در لبنان

به گزارش روزنامه الجمهوریه، دانشگاه لبنان ضمن اعلام تعطیلی کلاس ها از تاخیر در برگزاری امتحانات خبر داده و خاطرنشان کرد زمان آن متعاقبا تعیین خواهد شد.

خبرگزاری رسمی لبنان نیز خاطرنشان کرد، نیروهای امنیتی تمام راههای منتهی به بعبدا (کاخ ریاست جمهوری) را با سیم های خاردار مسدود نموده اند.

این در حالی است که آدینه شب در پی حرکت تعداد زیادی از معترضان به سمت کاخ بعبدا، میشل عون رئیس جمهور لبنان با تعدادی از آنان در دفتر خود دیدار نموده و گفت از هیچ تلاشی برای حل مسائل مردم کوتاهی نخواهد کرد.

انجمن کارمندان ادارات لبنان نیز از تمدید اعتصاب عمومی در تمام اداره ها و موسسات عمومی تا عصر فردا دوشنبه خبر داده و هدف از آن را فراهم شدن امکان حضور کارمندان در تظاهرات و بالا بردن صدای اعتراض به فقر و گرسنگی و نیز اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایای 16 هزار کارمند دولت از چند سال پیش تاکنون خاطرنشان کرد.

این انجمن خاطرنشان کرد: در صورت هرگونه ضرر و زیان به حقوق اقشار کم در آمد و یا حقوق بازنشستگان در تشدید اقدامات خود از جمله برگزاری اعتصاب سراسری بر اساس قانون، کوتاهی نخواهد کرد و از کارمندان می خواهد کاملا برای چنین اقدامی آماده باشند. بانک های لبنان نیز فردا تعطیل است.

ویژگی شاخص تظاهراتی که از شامگاه پنجشنبه در لبنان شروع شده و همچنان ادامه دارد، خودجوش بودن آن و نیز عدم صف بندی حزبی در آن است؛ ویژگی ای که به عقیده بعضی کارشناسان به آن قدرت استمرار بخشیده و موجب شده مردم از هر قشری پیر و جوان به خیابان ها آمده و اعلام نمایند عزم خود را برای ادامه تظاهرات تا تحقق خواسته هایشان مبنی بر حل مسائل معیشتی و مالی و مشاخصه با فساد جزم نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تمدید تعطیلی موسسات دولتی در لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید تعطیلی موسسات دولتی در لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید