بهترین زمان برای پیاده روی را بدانید ، ساده ترین و ارزان ترین راه برای کاهش قند خون

به گزارش وبلاگ ماشین، نتایج یک بررسی نشان می دهد، پیاده روی در یک بازه زمانی مشخص پس از صرف غذا به افراد برای در امان ماندن از دیابت کمک می کند.

بهترین زمان برای پیاده روی را بدانید ، ساده ترین و ارزان ترین راه برای کاهش قند خون

به گزارش وبلاگ ماشین به نقل از دیلی میل، یک بررسی نشان می دهد که پیاده روی کوتاه بعد از غذا می تواند قند خون و در پی آن احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

به گفته کارشناسان، دو دقیقه پیاده روی بعد از غذا به مبارزه با دیابت کمک می کند، زیرا به ماهیچه ها کمک می کند تا سوخت غذا را جذب کنند. محققان می گویند شروع به پیاده روی 60 تا 90 دقیقه پس از غذا خوردن بهترین بازه زمانی برای ورزش و فعالیت فیزیکی است؛ این زمانی است که سطح قند خون به اوج می رسد.

محققان دانشگاه لیمریک در ایرلند هفت مطالعه را بررسی کردند و دریافتند، حتی پیاده روی کوتاه دو تا پنج دقیقه ای نیز فوایدی دارد.

اجتناب از نوسانات شدید سطح قند خون برای بیماران تحت درمان دیابت بسیار مهم است. همچنین تصور می شود که نوسانات شدید در ایجاد دیابت نوع 2 نقش دارد. حتی ایستادن به کاهش قند خون کمک می کند، البته نه به اندازه پیاده روی سبک؛ این به این دلیل است که پیاده روی سبک به ماهیچه های فعال بیشتری نسبت به ایستادن نیاز دارد و زمانی که قند زیادی در جریان خون وجود دارد از آن قند استفاده می کند.

آیدان بافی، نویسنده اصلی این بررسی که در مجله Sports Medicine منتشر شد گفت: پیاده روی کوتاه دو تا سه دقیقه ای در طول روز کاری کاربردی تر است. با توجه به اینکه مردم نمی خواهند بلند شوند و روی تردمیل یا در اطراف دفتر بدون، اما می توانند برای قهوه بخورند در راهرو قدم بزنند.

  • چند روش ارزان برای کنترل استرس | تاثیر باورنکردنی استرس بر سلامت قلب
منبع: همشهری آنلاین

به "بهترین زمان برای پیاده روی را بدانید ، ساده ترین و ارزان ترین راه برای کاهش قند خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان برای پیاده روی را بدانید ، ساده ترین و ارزان ترین راه برای کاهش قند خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید