اهدا 30 دستگاه ژنراتور برق و پروژکتور به مدارس عشایری خوزستان

به گزارش وبلاگ ماشین، مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان از اهدا 5 دستگاه ژنراتور (موتور) برق و 25 دستگاه پروژکتور به مدارس عشایری استان از سوی جمعیت امام علی (ع) اطلاع داد.

اهدا 30 دستگاه ژنراتور برق و پروژکتور به مدارس عشایری خوزستان

حمید قنبری مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان در گفت وگو با خبرنگار از ، گفت: حدود 20 درصد مدارس عشایری از نعمت برق محروم هستند و مواقع بسیاری است که به دلیل شرایط جوی تاریکی بر بعضی از کلاس ها حکم فرما می شود و گاهاً به دشواری کلاس درس برگزار می شود.

او اضافه کرد: عمده این مدارس کم جمعیت و در روستا های کم جمعیت و صعب العبور هستند که به سختی می توان برای ان ها برق ارسال کرد.

قنبری با اشاره به بخشنامه منع استفاده از بخاری نفتی گفت: با دریافت این بخشنامه و با توجه سردسیری بودن مناطق عشایری به شدت نگران دانش اموزان مدارسی که فاقد برق هستند شدیم و پیگیری های لازم در این زمینه صورت گرفته و در حال اجرا است.

مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان اعلام کرد: در این میان خبری شاد کننده چشم و دل همه ما را روشن کرد و آن اختصاص 5 دستگاه موتور برق و 20 عدد پروژکتور نوری به ارزشی بالغ بر یک میلیارد ریال به مدارس عشایری از طرف جمعیت امام (ع) بود.

این مقام مسئول ادامه داد: با همکاری این جمعیت مدارس و نقاط بحرانی که هم جمعیت زیادی داشته و هم نیازمندی بیشتری به برق داشتند را شناسایی و به حمد الهی امروز این موتور ها و پروژکتور ها در مدارس نصب و افتتاح شدند.

حمید قنبری اظهار کرد: با راه اندازی این موتور ها اهدایی جمعیت امام علی (ع) روشنایی به کلاس های درس عشایری آمد و اداره نیز با ارسال بخاری های برقی استاندارد سوز سرما را از این کلاس ها که تا پیش از این امکان استفاده از بخاری را نداشته دور کرد.

گ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اهدا 30 دستگاه ژنراتور برق و پروژکتور به مدارس عشایری خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدا 30 دستگاه ژنراتور برق و پروژکتور به مدارس عشایری خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید