3 روش کاربردی و آسان برای قرینه سازی ابرو در خانه

به گزارش وبلاگ ماشین، ابروها در زیبایی صورت تأثیر بسیاری دارند و تقارن ابروها نسبت به یکدیگر هم می تواند در مجذوب کننده تر دیده شدن چشم ها و زیبایی صورت تأثیر بسیاری داشته باشد. امروزه روش های بسیار متنوع و پرطرف داری مانند میکروبلیدینگ و هاشور ابرو برای ترمیم و قرینه سازی ابروها در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی انجام می گردد اما قرینه سازی ابروها در خانه هم با استفاده از چندین ابزار ساده قابل انجام است. در این مطلب قصد داریم سه روش کاربردی و مفید جهت قرینه سازی ابرو در خانه را برایتان معرفی کنیم؛ همراه ما باشید.

3 روش کاربردی و آسان برای قرینه سازی ابرو در خانه

برای قرینه سازی ابرو چه روش هایی وجود دارد؟

اولین نکته ای که در مورد قرینه سازی ابرو باید به خاطر داشته باشید این است که دو ابروی چپ و راست هیچ گاه کاملاً شبیه یکدیگر نیستند با این وجود هر چه ابروها با یکدیگر متقارن تر باشند صورت مجذوب کننده تر خواهد بود. اگر ابروهایتان با یکدیگر قرینه نیستند برای متقارن سازی آن ها با یکدیگر روش های مختلفی در اختیار دارید؛ روش هایی مانند هاشور ابرو و میکروبلیدینیگ، لیفت ابرو، قرینه سازی ابرو با بوتاکس و قرینه سازی به وسیله لیفت صورت با نخ.

قرینه سازی ابرو در خانه هم می تواند با استفاده از ابزارهایی همانند خط کش ژله ای یا چسبی، دیوایدر و حتی یک نخ ساده به همراه مداد یا ماژیک برای کشیدن خطوط و علامت زدن نقاط روی ابرو صورت بگیرد. البته باید در نظر داشته باشید که برای قرینه سازی ابرو در خانه بخش هایی از ابرو که باید پر شوند را نمی توانید به صورت دائمی پر کنید و پر کردن دائمی و طولانی مدت ابرو به وسیله روش هایی مانند میکروبلدینیگ و فیبروز یا کاشت ابرو به وسیله آرایشگران ماهر یا متخصصان زیبایی صورت می گیرد.

آموزش قرینه سازی ابرو در خانه با خط کش چسبی و مداد کنته

خط کش های چسبی یا ژله ای ابزاری مناسب برای قرینه سازی و متقارن کردن ابرو در خانه هستند. برای خرید خط کش قرینه سازی ابرو می توانید به فروشگاه وبلاگ ماشین مراجعه کنید.

برای قرینه سازی ابرو با خط کش چسبی ابتدا باید وسط ابرویتان را پیدا کنید. برای پیداکردن وسط ابرو با استفاده از مداد کنته یا مداد سفید علامت زن خطی از وسط بینی تا وسط پیشانی تان بکشید. نقطه صفر خط کش ژله ای یا خط کش چسبی باید روی این خط قرار گیرد. حال می توانید قرینه سازی ابرو را شروع کنید. برای این که بتوانید بهتر قرینه سازی کنید فاصله وسط پیشانی تا تاج ابروی راست را معین کنید و دقیقاً معادل همان میزان روی ابروی چپ علامت بزنید. سپس با استفاده از مداد، تاج ابرو و قسمت انتهایی ابرو را معین کنید. خط کش را روی تاج ابروی راست گذاشته و مطابق شکل یک خط مستقیم رسم کنید. حال خط کش را بالاتر از ابرو به صورت صاف روی پیشانی بچسبانید و فاصله بین تاج و بخش انتهایی ابرو را با مداد علامت گذاری کنید. حالا به صورت قرینه با همین خط میزان گیری، تاج و بخش انتهایی ابروی چپ را هم را علامت گذاری کنید.

با استفاده از خطوط علامت گذاری شده مانند شکل می توانید کادر ابرویتان را با استفاده از مداد بکشید. حالا می توانید تاج ابرو را با توجه به خصوص کادر با قیچی ابرو کوتاه کنید، بخش های اضافی ابروها را با موچین یا تیغ ابرو تمیز کنید یا اگر بندانداختن بلدید زیر و بالای ابرویتان را بند بی اندازید. بخش های خالی را می توانید با مداد ابرو پر کنید تا ابروهایتان با یکدیگر قرینه شوند.

قرینه سازی ابرو با نخ در خانه

نخ ابزاری ساده اما کاربردی برای قرینه سازی ابرو در خانه است؛ برای این کار به حدود 30 سانتی متر نخ احتیاج دارید. پیش از شروع کار می توانید با مداد روی نخ بکشید تا بتوانید از نخ برای علامت زدن نقاط مورد احتیاج جهت قرینه سازی ابروها بهره ببرید. ابتدا نخ را از وسط بینی تا وسط پیشانی گرفته و وسط ابروها را معین کنید. از کناره پره های بینی با استفاده از نخ دو خط راست طبق شکل روی صورت رسم کنید تا محل شروع کادر ابرو معین گردد. بهتر است با استفاده از خط کش فاصله این دو خط را به شکلی تنظیم کنید که نسبت به خط وسط فاصله یکسان داشته باشند.

خط بعدی به صورت اریب است و از گوشه بینی شروع می گردد و با عبور از گوشه چشم به خط انتهایی ابرو می رسد. خط بعدی هم به صورت اریب است و از گوشه پره بینی مطابق شکل شروع می گردد و پس از عبور از مردمک چشم قوس ابرو را معین می نماید. این دو خط برای ابروهای چپ و راست باید متقارن با یکدیگر باشند. حالا می توانید با استفاده از چند خط موازی روی پیشانی، بالا پایین تاج ابرو در قسمت شروع ابروها و بالاترین بخش قوس ابرو را طبق تصاویر به یکدیگر وصل کنید. حالا می توانید با استفاده از نخ کادر و قالب ابروها را معین کنید، بخش های اضافی ابرو را با استفاده از موچین، تیغ یا بند پاک سازی کنید و بخش هایی خالی را با مداد ابرو پر کنید.

آموزش قرینه سازی ابرو با دیوایدر

دیوایدر ابرو یکی از تخصصی ترین ابزار قرینه سازی ابرو است که بیشتر به وسیله آرایشگران یا متخصصین میکروبلیدینگ در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما طرز کار با آن سخت نیست و برای قرینه سازی ابرو در خانه هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. دیوایدر از چند میله تخت فلزی یا پلاستیکی تشکیل شده است که در قسمت انتهایی به یکدیگر وصل شده اند و برای میزان گیری بخش های مختلف ابرو می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای استفاده از دیوایدر می توانید خط وسط ابروهایتان را معین کنید و پس از آن فاصله قوس ابرو تا بخش ابتدایی و انتهایی ابروی راست را میزان گیری کنید و همین میزان ها را برای ابروی چپ علامت گذاری کنید. حال می توانید با رسم خطوط موازی، بخش بالایی، میانی و پایینی ابروها را به یکدیگر وصل کنید. در مرحله بعدی می توانید با استفاده از مداد یا ماژیک علامت زن کادر و قالب ابروها را معین نموده، بخش های اضافی را پاک سازی کنید و بخش های خالی را با مداد پرکنید.

و در خاتمه؛ چند نکته

  • برای این که چشم های زیباتر و چهره مجذوب کننده تری داشته باشید فرم ابروهایتان را متناسب با فرم چهره تان انتخاب کنید.
  • دور ابروهایتان را با مداد نکشید چرا که این روش آرایشی جزو متدهای آرایشی ازمدافتاده محسوب می گردد؛ برای این که ابروهای زیباتری داشته باشید سعی کنید تنها نقاط خالی که احتیاج به پر کردن دارند را با مداد یا سایه ابرو پر کنید.
  • قرینه سازی ابرو در کسانی که با مشکل ریز ابرو روبرو اند دشوارتر است؛ اگر ابروهایتان می ریزد از بهره ببرید یا با استفاده از موادی مانند سیر، روغن بادام یا روغن کرچک موهای ابرو را تقویت کنید.
  • برای پر کردن بخش های خالی ابرو به جای مداد ابرو از بادام سوخته هم می توانید بهره ببرید. با این کار هم بخش های خالی ابروها تیره تر می شوند و هم مواد مغذی موجود در بادام سوخته به وسیله فولیکول ها جذب ابرو می گردد و آن را تقویت می نماید.
  • بار دیگر بر این نکته تأکید می کنیم که ابروها نباید دقیقاً شبیه یکدیگر باشند؛ اگر بخواهید ابروهایتان عیناً شبیه یکدیگر باشند در نهایت ابروهایی بسیار نازک خواهید داشت.
  • هنگام اصلاح و قرینه سازی ابرو در خانه اگر مکان قوس ابرویتان را اشتباه انتخاب کنید، می تواند به طورجدی ظاهر شما را تحت تأثیر قرار دهد. برای پیداکردن اینکه قوس ابرویتان باید کجا باشد، مداد را از روی پل بینی تان تا عنبیه چشمتان قرار دهید.
  • برای تمیزکردن زیر ابرو می توانید از آینه های آرایشی با امکان بزرگ نمایی بهره ببرید تا بتوانید ابروها را بهتر اصلاح کنید.
  • ابروها را پس از استحمام بردارید چرا که گرما و رطوبت سبب می شوند موهای ابرو راحت تر جدا شوند.

منابع: oprahdaily, myglamm

منبع: دیجیکالا مگ

به "3 روش کاربردی و آسان برای قرینه سازی ابرو در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 روش کاربردی و آسان برای قرینه سازی ابرو در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید