کامیون الکتریکی مرسدس بنز به زودی وارد خط فراوری می گردد

به گزارش وبلاگ ماشین، کامیون الکتریکی مرسدس بنز با پشت سر گذاشتن آزمایش های گسترده خود، به زودی وارد فاز فراوری می گردد.

کامیون الکتریکی مرسدس بنز به زودی وارد خط فراوری می گردد

در سال 2018 بود که مرسدس بنز خودروی سنگین eActros خود را با پیشرانه الکتریکی معرفی کرد. اکنون پس از سه سال پایان فراوری این مدل تا چند روز دیگر شروع می گردد.

سه سال طول کشید تا این خودروساز آلمانی، کامیون الکتریکی خود را برای تأیید عملکرد آن به طور کامل آزمایش کند. به تازگی اطلاعاتی از آخرین چالش ای آکتروس (eActros) منتشر شده است. دو نسخه از این کامیون الکتریکی آزمایش های خود را در ارتفاعات آلپ پشت سر گذاشته اند و در مجموع بیش از 54 کیلومتر را در ارتفاعات با دستیابی به حداکثر ارتفاع 2570 متر، پیموده اند.

در این آزمایش ها کامیون های الکتریکی آکتروس با وزن ناخالص وسیله یعنی 27 تن بارگذاری شدند و هر دو با حرکت در ناهمواری هایی که برای آزمایش قدرت کامل رانندگی مناسب هستند، حداکثر قابلیت های خود را به نمایش گذاشتند.

مرسدس بنز این خودروهای سنگین را در هر دو راستا سربالایی و سرپایینی آزمایش کرد و کامیون ها به صورت اختصاصی در ایستگاه های شارژ عمومی در طول راستا که از آلمان، اتریش و ایتالیا می گذشت شارژ شدند.

با انجام این آزمایش ها در دل کوه های آلپ، مهندسان توانستند در کنار سایر ویژگی ها کاربردی بودن ویژگی بازیابی انرژی ای آکتروس را هم که می تواند برای رانندگی های طولانی استفاده گردد، تأیید کردند. این سیستم باعث می گردد با هر بار ترمز، انرژی به باتری منتقل گردد.

ای آکتروس در طول سه سال گذشته به طور مداوم آزمایش شده است، بنابراین این نخستین بار نبود که در جاده های اروپایی دیده می شدند. برای نمونه در یک برنامه آزمایش گسترده با مشتریان ده دستگاه از این خودروی سنگین در سراسر قاره اروپا آزمایش و صدها هزار کیلومتر با آن پیموده شد.

گروه دایملر (Daimler) پیش از این هم اعلام نموده بود که میخواهد فراوری گسترده را در پاییز 2021 شروع کند اما اکنون تاریخ فراوری دقیق تر تعیین شده است. به گفته این شرکت آلمانی فراوری کامیون الکتریکی مرسدس بنز تا چند روز دیگر شروع می گردد.

ای آکتروس بر پایه مدل معمولی آکتروس ساخته شده است اما دو موتور الکتریکی یکپارچه دارد که 540 اسب بخار قدرت و 970 نیوتن متر گشتاور را به وسیله سیستم انتقال قدرت دو سرعته به چرخ ها انتقال می دهند و حداکثر سرعت آن را به 80 کیلومتر بر ساعت می رسانند.

شتاب صفر تا 50 کیلومتر بر ساعت این خودرو هم با 25 تن بار تنها در 11.36 ثانیه انجام می گردد. برد این کامیون با یک بار شارژ تقریبا 400 کیلومتر است و با اتصال به یک ایستگاه شارژ 400A DC باتری کمی بیشتر از یک ساعت زمان احتیاج دارد تا از 20 تا 80 درصد شارژ گردد.

فضای داخلی ای آکتروس هم اگرچه شاید به میزان مرسدس بنز کلاس S شیک لوکس نباشد اما جایگاه های بسیار راحت و فضای بسیار برای لوازم گوناگون و سرنشین ها دارد. همان طور که در یک خودروی تجاری انتظار می رود، برای داشبورد و درها هم از یک پلاستیک سخت گسترده استفاده شده است.

امکانات مدرن این کامیون الکتریکی مرسدس بنز شامل نمایشگر دیجیتال راننده و نمایشگر لمسی سیستم اطلاعات و تفریح است که برای دسترسی بهتر، کمی به سمت راننده زاویه دارد. یک نمایشگر بزرگ دیگر هم به صورت عمودی روی قاب درها نصب شده است که تصاویر دوربین عقب کامیون را به صورت زنده نشان می دهد. در جلوی راننده هم پنجره گسترده ای آکتروس چشم انداز ای بی نظیر از راستا را ارائه می دهد.

قدرت مناسب در کنار بی سروصدا بودن همراه با آلایندگی صفر، ای آکتروس را به گزینه ای عالی برای حمل ونقل کالاهای سنگین تبدیل می نماید و همان طور که از مرسدس بنز انتظار می رود، این کامیون الکتریکی ظاهر جذابی هم دارد. بنابراین باید منتظر استقبال خوبی از آن در بازار باشیم.

عکس ها: کامیون الکتریکی ای آکتروس مرسدس-بنز

Credit: Mercedes-Benz

منابع: Auto Evolution, Carwow

منبع: دیجیکالا مگ

به "کامیون الکتریکی مرسدس بنز به زودی وارد خط فراوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامیون الکتریکی مرسدس بنز به زودی وارد خط فراوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید