(ویدئو) فراری پورتوفینو با شاهکار تیونینگ منصوری

به گزارش وبلاگ ماشین، گروه خودروسازی و تیونیگ لوکس منصوری، اخیراً از خودروی تیونینگ شده فراری پورتوفینو Ferrari Portofino رونمایی کرد که توانسته نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کند. این تیونینگ سفارشی به حدی برای کارشناسان صنعت خودرو جالب توجه بوده است که بسیاری از آن ها بر این باور بودند که این تیونینگ جذاب توانسته است ظاهری وحشی گونه به این خودرو بدهد که دقیقاً متناسب با مشخصات این خودرو لوکس است.

(ویدئو) فراری پورتوفینو با شاهکار تیونینگ منصوری

به گزارش وبلاگ ماشین به نقل از وبسایت motor1، خودروسازی منصوری در ماه های اخیر سرگرم اجرای بسیاری از پروژه های سفارشی سازی خودرو های لوکس بوده است که هریک از آن ها می تواند به اندازه کافی برای بازار خودرو جذاب باشد. منصوری Mansory، یک شرکت خودروسازی لوکس آلمانی-سوئیسی مستقر در آلمان است، که در زمینه تیونینگ و سفارشی سازی خودرو فعالیت می نماید. این شرکت که در سال 1989 توسط یک مهاجر ایرانی تبار، بنام کوروش منصوری تأسیس شد، در حال حاضر به عنوان یکی از شرکای مهم تجاری مطرح ترین برنده های لوکس خودرو از جمله استون مارتین، لامبورگینی، مرسدس بنز، فراری، آئودی، رنجرور، پورشه، مازراتی، رولزرویس و بنتلی، است.

به گزارش وبلاگ ماشین، یکی از شرکای تجاری مهم منصوری در سال های اخیر، خودروسازی ایتالیایی فراری است که تا به امروز چند تجربه پیروز سفارشی سازی خودرو را با منصوری کسب نموده است. اکنون و به دنبال تغییر شکل وحشی دو مدل فراری F8 Tributo و 812 GTS که در اوایل سال 2021 عرضه شدند، Portofino سومین فراری سفارشی آن ها در امسال است که بدست منصوری تغییر شکل یافته است. در این مدل آخر، منصوری به ویژه به صفحات سخت قابل جمع شدن خود افتخار می نماید که حالا به طور کامل از کربن مصنوعی ساخته شده اند.

بسیاری از لوازم جانبی بدنه فراری پورتوفینو، از ساختار سبک یکسانی برخوردار هستند و تقریباً از هر زاویه ای می توانید این روزرسانی ها را مشاهده کنید. پیش بند جلو و دریچه های هوای کاپوت از کربن مصنوعی ساخته شده اند و از همین ماده برای ساخت بخش های دیگر مانند باله های کناری و کلاهک های آینه، استفاده شده است. حتی ستون ها و دستگیره های درب نیز از این مضمون پیروی می نمایند که در قسمت پشتی نیز برای اسپویلر ظریف درپوش و سپر عقب، در نظر گرفته شده است. چرخ های سفارشی این خودرو، با لبه های زرد رنگ متناسب با رنگ بدنه، طراحی شده اند. ابعاد این چرخ های جدید 21 اینچ در جلو و 22 اینچ در محور عقب است که نشان دهنده یک طراحی چرخ جدید از منصوری است که در اواخر امسال برای تمام برنامه های تنظیم تیونر مبتنی بر فراری در دسترس خواهد بود.

با ورود به داخل اتاق، کابین پورتوفینو با چرم مشکی با طیف های زرد روشن، پوشش داده شده است تا با نمای بیرونی رنگ آمیزی شده، ارتباط بصری برقرار کند. به استثنای کنترل چراغ های خطر مشکی و سه دکمه برای جعبه دنده که پرچم ایتالیا را نشان می دهد، بقیه تجهیزات تابلو با رنگ زرد به سرانجام رسیده است. هیچ اثر از نشان اسب فراری روی فرمان وجود ندارد، زیرا کلاهک مرکزی با آرم Mansory جایگزین شده که با فیبر کربن ساخته شده است.

منصوری همچنین موتور توئین توربوی 3.9 لیتری V8 این خودرو را که 591 اسب بخار قدرت و 560 پوند فوت (760 نیوتن متر) را در اختیار راننده قرار می دهد، تقویت نموده تا به 710 اسب بخار و 656 پوند فوت (890 نیوتن متر) نیرو دست یابد که در این صورت با مدل دیگری به نام Portofino M (Modificata) روبرو خواهیم شد که نمونه برتر مدل اصلی خواهد بود. در سیستم مدیریت موتور نیز تجدید نظر شده و یک اگزوز سفارشی منصوری این امکان را می دهد تا صدای بلندتری از موتور هشت سیلندر این خودرو بیرون بکشد. البته این اگزوز در عملکرد مثبت خودرو نیز تأثیرگذار است. فراری پورتوفینو سرعت صفر تا 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) را در عرض سه ثانیه طی می نماید و حداکثر سرعت آن به 208 مایل در ساعت (334 کیلومتر در ساعت) می رسد.

در ادامه تیزر رونمایی خودروی فراری پورتوفینو با تیونینگ منصوری را ملاحظه خواهید کرد

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: فرارو

به "(ویدئو) فراری پورتوفینو با شاهکار تیونینگ منصوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) فراری پورتوفینو با شاهکار تیونینگ منصوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید