کاخ سفید: انتظار داریم گفت وگوهای وین طولانی و سخت باشد

به گزارش وبلاگ ماشین، سخنگوی کاخ سفید با سازنده توصیف کردن فرایند گفت وگوها درباره توافق هسته ای ایران در وین، اما گفت انتظار دارند این گفت وگوها سخت و زمان بر باشد.

کاخ سفید: انتظار داریم گفت وگوهای وین طولانی و سخت باشد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ماشین، همزمان با اعلام آمادگی واشنگتن برای پایبند شدن به توافق هسته ای ایران، جنیفر ساکی سخنگوی کاخ سفید نیز فرایند گفت وگوها در وین را سازنده توصیف کرد.

ساکی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری روزانه در پاسخ به سوالی درباره زمان بندی بازگرداندن ایران به میز مذاکره و پایبندی به تعهدات برجامی، گفت: گفت وگوها در وین در حال انجام شدن هستند. فعلا فقط دو روز از این گفت وگوها گذشته است. احتمالا توئیت مقام های اروپایی حاضر در این نشست را دیده اید که گفتند اتحاد و همت وجود دارد.

به نوشته وبگاه اطلاع رسانی کاخ سفید، وی در ادامه شرح داد: این یک گام سازنده زودهنگام است. ما در آغاز این فرایند هستیم. همانطور که می دانید مسائل اصلی که مورد مباحثه قرار می گیرند، گام هایی است که ایران باید برای بازگشت به پایبندی بردارد و همچنین گام های رفع تحریم ها که آمریکا باید بردارد.

سخنگوی کاخ سفید اضافه نمود: اما انتظار داریم که این گفت وگوها سخت باشد. انتظار ما این است که این فرایند زمان بر باشد. ما تازه در ابتدای این دوره هستیم.

ساکی با بیان اینکه دیپلماسی راه درست برای حل چالش با ایران بر سر توافق هسته ای است، شرح داد: اینکه در حال تعامل کردن هستیم، نشانه خوب و گام مثبتی است، هرچند که این گفت وگوها فعلا مستقیم نیستند.

بعد از این نشست خبری بود که ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد واشنگتن آماده است گام هایی را برای بازگشت به پایبندی به توافق هسته ای برداشته و رفع تحریم هایی که مرتبط با برجام نیستند را نیز درنظر بگیرد. (جزئیات بیشتر)

روز سه شنبه دور اول هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 و نماینده اتحادیه اروپا برگزار گشت.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز به گفت وگوهای هیأت ایرانی با گروه 1+4 در وین اشاره و بار دیگر تأکید کرد که گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی با هیچ طرفی از آمریکا در وین و در هیچ جای دیگری صورت نگرفته و نخواهد گرفت.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سرپرست هیأت ایرانی در وین، با بیان اینکه ما درباره برجام هیچ مذاکره ای نداریم، چه برسد به فرابرجام و موضوعات دیگر، گفت: اگر اروپا علاقه مند به حفظ توافق و ادامه آن است، خواسته ایران که رفع کامل تحریم ها در یک مرحله است را اجابت کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کاخ سفید: انتظار داریم گفت وگوهای وین طولانی و سخت باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: انتظار داریم گفت وگوهای وین طولانی و سخت باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید