جزئیات گفت وگوی تلفنی بایدن و شاه عربستان

به گزارش وبلاگ ماشین، کاخ سفید از گفت وگوی تلفنی جو بایدن رئیس جمهور این کشور و پادشاه عربستان اطلاع داد.

جزئیات گفت وگوی تلفنی بایدن و شاه عربستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ماشین، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان تلفنی گفت وگو کردند.

به گزارش روسیاالیوم، دو طرف در این تماس تلفنی درباره تحولات منطقه، مذاکرات وین، تحولات اروپا، موضوعات مشترک و حملات نیروهای یمنی به مواضع عربستان گفت وگو کردند.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام نمود که جو بایدن در این تماس تلفنی بر تعهد آمریکا برای حمایت از عربستان در برابر چنین حملاتی و حمایت کامل از کوشش های سازمان ملل برای انتها دادن به جنگ یمن تاکید نموده است.

بر اساس این بیانیه، بایدن پادشاه عربستان را در جریان مذاکرات وین قرار داد و گفت که تضمین می نماید ایران هرگز نمی تواند به سلاح هسته ای دست پیدا کند.

پادشاه عربستان در این تماس تلفنی به بایدن درباره حمایت ریاض از کوشش های آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی اطمینان داد.

وی بعلاوه بر ضرورت کوشش های مشترک برای مقابله با فعالیت های ایران در منطقه تاکید نمود و مدعی شد که کشورش علاقمند از بین بردن همه عوامل تنش در منطقه و ادامه گفت وگو است.

ملک سلمان مدعی شد که عربستان علاقمند رسیدن به حل سیاسی فراگیر بحران یمن است و به کوشش های خود برای رساندن یاری های بشردوستانه به ملت یمن و بازسازی این کشور ادامه خواهد داد.

پادشاه عربستان بعلاوه بر اهمیت حفظ ثبات بازار نفت تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جزئیات گفت وگوی تلفنی بایدن و شاه عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات گفت وگوی تلفنی بایدن و شاه عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید