پیش بینی برداشت 136 هزار تن انگور در آذربایجان غربی

به گزارش وبلاگ ماشین، مدیر جهاد کشاورزی ارومیه اضافه نمود: پیش بینی می گردد سال جاری از سطح 11 هزار و 327 هکتار موکاری، 136 هزار تن انواع انگور برداشت گردد.

پیش بینی برداشت 136 هزار تن انگور در آذربایجان غربی

پرویز امجدی گفت: شهرستان ارومیه با سطح زیرکشت 11 هزار و 327 هکتار، رتبه اول استان را از نظر سطح زیرکشت دارد که با برنامه ریزی می توان عملکرد این محصول را در منطقه افزایش داد.

وی با اشاره به پرداخت یارانه نهال به انگورکاران اضافه کرد: در امسال از محل اعتبارات یارانه نهال 36 میلیون ریال یارانه نهال انگور و و از محل اعتباران فنی 1200 میلیون ریال یارانه اجرای طرح فراز به بهره برداران پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: از دیگر اقدامات انجام شده می توتن به اجرای طرح سایبان باغات به مساحت 5500 مترمربع در روستای بالو اعتبار 6000 میلیون ریال از محل اعتبارات دریاچه ارومیه طرح بهکاشت و تامین کود و نهاده های یارانه دار اشاره کرد.

امجدی در ادامه بیان نمود: عمده باغات انگور این شهرستان در منطقه زینالو به مساحت تقریبی 3 هزار هکتار است که به لحاظ کیفیت جز باغات ممتاز و قطب فراوری این محصول در شهرستان محسوب می گردد و کار برداشت تا اواخر مهر ماه ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی ارومیه با اعلام میانه عملکرد 15 تن در هکتاری انگور در ارومیه توضیح داد: علاوه بر خشکسالی های اخیر و کمبود منابع آبی، خسارت ناشی از سرمازدگی در امسال سبب کاهش فراوری و افت عملکرد شده است.

وی اضافه کرد: ارقام بی دانه سفید و قرمز، عسگری، حسینی، لعل بی دانه و رقم تازه ترکمن 4 عمده ارقام کشته شده در این شهرستان است.

وبلاگ ماشین آذربایجان غربی ارومیه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پیش بینی برداشت 136 هزار تن انگور در آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی برداشت 136 هزار تن انگور در آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید