پنجره جادویی گوگل در راه است

به گزارش وبلاگ ماشین، گوگل مشغول یک پروژه جدید برای ساخت پنجره جادویی است که با کمک عکسبرداری 3 بعدی به افراد اجازه می دهد از راه دور با یکدیگر ملاقات کنند.

پنجره جادویی گوگل در راه است

روز گذشته گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان I،O گفت مشغول ساخت محصولی است که به افراد اجازه می دهد به طور مجازی و از طریق یک پنجره جادویی با یکدیگر دیدار کنند.

این فناوری چت ویدئویی که به نام پروژه استارلاین مشهور است به کاربران اجازه می دهد فرد مقابل را در ابعاد واقعی و به شکل سه بعدی ببینند. به گفته استیو سیتز مدیر بخش مهندسی گوگل، برای همین منظور، از عکسبرداری سه بعدی و فشرده سازی واقعی برای ثبت تصویر افراد استفاده می شود.

او در این باره می گوید: بنابراین واقعاً به نظر می رسد فرد با کسی صحبت می کند که جلوی او ایستاده است. این یک پروژه فناوری است که پیشرفت های حوزه سخت افزاری و نرم افزاری را ترکیب می کند تا افراد با وجود فاصله، احساس کنند در فاصله نزدیکی از یکدیگر قرار دارند.

در حال حاضر این پروژه نیازمند تجهیزات پیشرفته ای است و برای این منظور از اتاقکی همراه چند چراغ، حسگرها و یک نمایشگر بزرگ استفاده می شود. نتیجه آن نیز یک چت ویدئویی است که طی آن فرد احساس می کند واقعاً روبروی مخاطب خود نشسته است.

هنوز معین نیست این فناوری چه زمان تولید می شود و آیا در دسترس عموم قرار می گیرد یا خیر. اما خبر توسعه آن در زمانی اعلام می شود که یک سال از شیوع ویروس کرونا می گذرد و بسیار از افراد مجبور شده اند برای برگزاری کنفرانس های کاری یا ارتباط با نزدیکانشان از ویدئو کنفرانس استفاده کنند.

کنفرانس توسعه دهندگان I،O گوگل در سال جاری به طور مجازی برگزار شده است. این مراسم تا روز 5 شنبه ادامه می یابد.

سال گذشته کنفرانس توسعه دهندگان گوگل به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "پنجره جادویی گوگل در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجره جادویی گوگل در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید