شرایط فراوری مسکن در خوزستان حادتر از بقیه نقاط کشور است

به گزارش وبلاگ ماشین، خبرنگاران/خوزستان دبیر انجمن انبوه سازان مسکن کشور گفت: اگر انتظار این است که قیمت مسکن باید کاهشی گردد، با چه مکانیزمی می توان این موضوع را عملی کرد؟ با نخریدن مسکن و بگیر و ببند، شرایط قیمت مسکن و مشکل خانه دار شدن مردم حل نمی گردد.

شرایط فراوری مسکن در خوزستان حادتر از بقیه نقاط کشور است

فرشید پورحاجت در گفت وگو با وبلاگ ماشین درباره آخرین شرایط ساخت و ساز و قیمت مصالح ساختمانی، اظهار کرد: اتفاق نوی در حوزه بازار مسکن رخ نداده است و همانند گذشته، رکود و تورم کماکان شرایطی است که در بازار قابل احساس است و متاسفانه بر قیمت مصالح ساختمانی علی رغم تمامی صحبت ها و دغدغه های سازندگان، هیچ نظارتی نمی شود.

وی اضافه نمود: قیمت سیمان و فولاد به قیمت های قبل نزدیک نشد و از طرفی نیز در ماه گذشته قیمت ماسه و شن در اهواز مجددا افزایش یافت و هیچ نهاد متولی در این رابطه تا به امروز جوابگو نبوده است.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن خوزستان گفت: در حوزه فراوری مسکن استان خوزستان، شرایط بسیار سختی وجود دارد و متاسفانه فضای کسب و کار که باید در استان مورد توجه قرار بگیرد، شرایط مطلوبی ندارد و کسی جوابگوی شرایط ساخت و ساز و عمران حاکم بر استان خوزستان نیست.

پورحاجت بیان کرد: در مجموع، فراوری مسکن در کشور دچار خلل است اما شرایط فراوری مسکن در استان بدتر از بقیه نقاط کشور است. متاسفانه خدمات سازمان ها و نهادهای متولی استان در حوزه مسکن، خدمات سالم و تسهیل گرایانه ای نیست. از جمله این نهادهای خدمات رسان می توان به شرکت توزیع نیروی برق، شرکت آب و فاضلاب و سازمان نظام مهندسی اشاره نمود؛ مسائل در حوزه خدمات، کار ساخت و ساز در استان را با چالش روبرو نموده است.

وی گفت: این سازمان ها با وجود این که، تمام هزینه خدمات خود را اخذ می نمایند اما با اعمال سیاست های اداری، شرایط را به گونه ای پیش می برند که فراورینمایندگان باید برای اخذ مجوزها و دریافت خدمات مربوطه، در دالان ها و لابی های اداری سردرگم باشند؛ این در حالی است که تمامی فعالین حوزه مسکن، هزینه های مرتبط با سازمان های خدمات رسان را به صورت کامل پرداخت می نمایند.

پورحاجت اضافه نمود: بسته خدمتی که نهادها و سازمان های دولتی ارائه می دهند، سالم نیست و تمامی این خدمات را بخش خصوصی با توان و نیروهای خود انجام می دهد. شورای فنی استان و معاونت فنی استانداری خوزستان باید این موضوعات را آنالیز نمایند؛ اگر دولتی ها حرف خود را عملی ننمایند چه انتظاری از حوزه مسکن و ساخت و ساز می رود؟

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن خوزستان با اشاره به اینکه شرایط فراوری مسکن در خوزستان، حادتر از بقیه نقاط کشور است، گفت: متولیان حوزه عمرانی استان، هیچ اهمیتی به فعالیت بخش خصوصی در حوزه مسکن نمی دهند و تمام بار و زحمات حوزه عمرانی به دوش بخش خصوصی افتاده است. انتظار داشتیم در حوزه عمرانی استان با به روی کارآمدن استاندار نو تغییراتی به وجود بیاید اما تا به امروز اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی در مورد پیش بینی آینده بازار مسکن، اظهار کرد: شرایط بازار مسکن در آینده به سیاست گذاری دولت بازمی شود و باید منتظر بمانیم که دولت چه اهتمامی بر روی این حوزه خواهد داشت. شرایطی که امروز در بازار مسکن شاهد هستیم، شرایط خوبی نیست و متاسفانه بخشی از این بازار، به سیاست های کلان دولتی وابسته است. اگر سیاست های دولت به نحوی باشد که بتوانیم از این شرایط در حوزه مسکن عبور کنیم، به نظر می رسد در آینده نزدیک با شرایط متفاوتی در مسکن روبرو شویم.

پورحاجت خاطر نشان کرد: اگر انتظار این است که قیمت مسکن باید کاهشی شود، با چه مکانیزمی می توان این موضوع را عملی کرد؟ با نخریدن مسکن و بگیر و ببند، شرایط قیمت مسکن و مشکل خانه دار شدن مردم حل نمی شود.

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن کشور گفت: تورمی که در حال حاضر بر روی بازار حاکم است، تاثیر خود را بر قیمت ها خواهد گذاشت و به نظر می رسد در ماه های آینده معاملات در حوزه مسکن روان تر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرایط فراوری مسکن در خوزستان حادتر از بقیه نقاط کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط فراوری مسکن در خوزستان حادتر از بقیه نقاط کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید