ساخت پیروز واکسن دوگانه که در برابر کرونا و آنفلوانزا اثر دارد

به گزارش وبلاگ ماشین، گروهی از دانشمندان چینی مدعی شدند واکسنی را ساخته اند که می تواند محافظت دوگانه در برابر ویروس کرونا و آنفلوانزا ایجاد کند و با موفقیت روی موش ها آزمایش شده است.

ساخت پیروز واکسن دوگانه که در برابر کرونا و آنفلوانزا اثر دارد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ ماشین به نقل از سی جی تی ان، گروهی از دانشمندان چینی مدعی شدند واکسنی را ساخته اند که می تواند محافظت دوگانه در برابر ویروس کرونا و آنفلوانزا ایجاد کند و با موفقیت روی موش ها آزمایش شده است.

محققان دانشگاه فودان مستقر در شانگهای واکسن نو را در مطالعه ای که اخیراً در مجله ویروس شناسی منتشر شد، ارائه کردند و گفتند که با ادغام دامنه اتصال گیرنده SARS-CoV-2 به ساقه حفظ شده هماگلوتینین H7N9، یک ایمونوژن طراحی کردند.

بر اساس تحقیقات منتشر شده، زمانی که واکسن ساخته شده با نام AdC68-CoV/Flu روی موش ها آزمایش شد، به طور موثر هم آنتی بادی های هدف گیر SARS-CoV-2 و هم آنتی بادی های ضد آنفلوانزا را القا کرد و از SARS-CoV-2 (شامل انواع در حال ظهور آن) و عفونت H7N9 محافظت کرد.

H7N9 یک سویه آنفلوانزای پرندگان است و به احتمال زیاد در بهار همه گیر می گردد.

به گفته این مطالعه، نتایج نشان می دهد واکسن نو به عنوان یک رویکرد امیدوارکننده برای مهار دو بیماری کرونا و آنفلوانزا است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ساخت پیروز واکسن دوگانه که در برابر کرونا و آنفلوانزا اثر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت پیروز واکسن دوگانه که در برابر کرونا و آنفلوانزا اثر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید