توضیحات هاشمی درباره علت برگزاری نمایشگاه تلکام در تهران

به گزارش وبلاگ ماشین، رئیس شورای شهر تهران درباره علت برگزاری نمایشگاه تلکام در پایتخت توضیحاتی داد.

توضیحات هاشمی درباره علت برگزاری نمایشگاه تلکام در تهران

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی وبلاگ ماشین، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پس از یکصد و هشتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع وبلاگ ماشین و در پاسخ به این سوال که چرا امروز اعضای شورای شهر نسبت به آلودگی هوا به شهرداری تهران تذکر ندادند، گفت: این اظهار نظر شما غلط است، زیرا در این باب تذکر داشتیم و اگر به نطق پیش از دستور من گوش می دادید متوجه می شدید که من درباره آلودگی هوا و عملکرد مدیران تذکر دادم.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: بحث آلودگی هوا یک موضوع چند بخشی است که اگر می خواهید از جزئیات آن باخبر شوید برنامه من با تلویزیون را ببینید که در شبکه افق درباره نقش نهادها در آلودگی هوا شرح دادم.

هاشمی در تشریح علت برگزاری نمایشگاه تلکام در تهران، گفت: فعالیت هایی که باید در پایتخت انجام گردد را دولت و استانداری معین می نماید و به عنوان مثال همین تعطیلی مدارس با آلودگی هوا تصمیم استانداری بود.

او ادامه داد: ما در مدیریت شهری نمی توانیم بگوییم چه چیزی برگزار و چه نمایشگاهی برگزار نگردد.

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به اظهار نظر پیروز حناچی شهردار تهران مبنی بر تخلیه شهر تهران، گفت: باید به این نکته توجه داشت که شهردار تهران صحبت از تعطیلی به میان آورد یا گفت شهر باید تخلیه گردد، زیرا بین این دو کلمه تفاوت بسیار زیادی است.

هاشمی رفسنجانی توضیح داد: طبق آنالیز های من میانگین آلودگی های هوا در روز گذشته 178 بود.

او با اشاره به تفاهم نامه بنیاد مستضعفان، گفت: آقای حناچی درباره تفاهم نامه بنیاد مستضعفان با شهرداری تهران شرحاتی را ارائه کرد و امضای این تفاهم نام در حالت تهاتر بعضی از املاک شهرداری تهران با بنیاد مستضعفان است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نکته که بعضی از اعضا نسبت به تهاتر املاک شهرداری با بنیاد مستضعفان مخالفت کردند، گفت: اعضای شورا اعتقاد دارند که ساختمان هایی که امکانات مناسبی ندارند چرا باید تهاتر گردد و یکی از پیشنهادهای آقای حناچی بحث یک پارچه سازی از اراضی عباس آباد بود که پیشتر قبل از انقلاب در آن منطقه پروژه ای بود به نام داریوش اما باید گفت این زمین ها برای شهرداری بی ارزش است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به نقش دستگاه ها در کاهش آلودگی هوا، گفت: اگر از میزان آلودگی هوا انتقاد می کنید و این امر را متوجه مدیریت شهری می دانید باید به این نکته توجه کرد که دیگر دستگاه ها نیز در آلودگ هوا بی تقصیر نیستند.

او اضافه کرد: به عنوان مثال در بحث توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی ظرفیت مترو با نصف مقدار واقعی در حال خدمت رسانی است که این خود یکی از عامل های شلوغی مترو و رغبت نکردن شهروندان به استفاده از این ناوگان حمل ونقلی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توضیحات هاشمی درباره علت برگزاری نمایشگاه تلکام در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات هاشمی درباره علت برگزاری نمایشگاه تلکام در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید