تاثیر بیماری کرونا بر بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی

به گزارش وبلاگ ماشین، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد: میزان مرگ و میر و احتمال بستری شدن افراد مبتلا به نارسایی کلیوی در بیمارستان در دوران همه گیری ویروس کرونا بیشتر است.

تاثیر بیماری کرونا بر بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی

به گزارش وبلاگ ماشین، محققان آمریکایی با بیان اینکه احتمال مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان در دوران همه گیری ویروس کرونا برای افراد مبتلا به نارسایی کلیوی بیشتر است، اظهار داشتند: یافته های بدست آمده در این آنالیز تایید کننده لزوم در اولویت قرار دریافت این بیماران برای دریافت واکسن کروناویروس است.

محققان آمریکایی برای آنالیز تاثیر بیماری کووید 19 بر این بیماران به مطالعه اطلاعات آنان قبل و در حین همه گیری کروناویروس پرداختند. این محققان دریافتند در فاصله 22 مارس تا 25 آوریل در میان بیمارانی که تحت دیالیز قرار گرفته بودند، میزان بستری شدن ناشی از ابتلا به کووید 19 بیشترین رقم بوده است.

همچنین خطر مرگ و میر ناشی از هر علتی در میان بیماران دیالیزی و بیماران پیوند کلیه از 22 مارس تا 4 جولای در مقایسه با سالهای 2017 تا 2019 به ترتیب 17 و 30 درصد بیشتر بوده است.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: این مطالعه نشان می دهد که تاثیر مرحله ابتدایی همه گیری بر بیماران دیالیزی و پیوند کلیه عمیق بوده است.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین

به "تاثیر بیماری کرونا بر بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر بیماری کرونا بر بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید