برداشت خرما در سیستان و بلوچستان از مرز 140 هزار تن گذشت

به گزارش وبلاگ ماشین، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تا به امروز بیش از 140 هزار تن خرما از سطح نخلستان های منطقه ها جنوبی استان برداشت شده است.

برداشت خرما در سیستان و بلوچستان از مرز 140 هزار تن گذشت

امان الله طوقی گفت: برداشت خرما از تیرماه در سیستان و بلوچستان با ارقام زودرس کتومی، نگال و آشوبه آغاز شده و با ارقام دیررس مایکلی و هلیله در اواخر آبان به خاتمه می رسد.

وی اعلام کرد: خرمای مضافتی با سطح زیر کشت 28 هزار و 400 هکتار و خرمای ربی با سطح زیرکشت 22 هزار و 500 هکتار بیشترین نخلستان های سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده اند.

معاون بهبود فراوریات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 41 درصد سطح محصولات باغی استان به کشت خرما اختصاص دارد.

وی اعلام کرد: از 62 هزار و 914 هکتار نخلستان در سیستان و بلوچستان 49هزار و 718 هکتار بارور بوده و سالانه بیش از 287 هزار تن انواع خرما در این استان فراوری و روانه بازار مصرف می گردد که سال جاری به علت خسارت وارده ناشی از سیلاب مونسون و در نتیجه ترشیدگی خرما شاهد از بین رفتن یک هزار و 400 تن از این محصول هستیم.

طوقی اظهارداشت: خرمای فراوری شده سیستان و بلوچستان علاوه بر استان های داخلی به کشور های حوزه خلیج فارس، اروپایی و روسیه صادر می گردد.

وی گفت: بیشترین نخلستان های سیستان و بلوچستان در شهرستان های سراوان، ایرانشهر، نیکشهر و سیب و سوران واقع شده است.

معاون بهبود فراوریات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: کشت خرما در استان زمینه اشتغال بیش از 40 هزار نفر را فراهم نموده است.

وبلاگ ماشین سیستان و بلوچستان زاهدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برداشت خرما در سیستان و بلوچستان از مرز 140 هزار تن گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت خرما در سیستان و بلوچستان از مرز 140 هزار تن گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید