انصراف ناگهانی فیروزجا از سوپرتورنمنت شطرنج

به گزارش وبلاگ ماشین، فیروزجا که فینال این رقابت ها از داست داد بود باید شب گذشته (شنبه) برای کسب مقام سومی به مصاف لوون آرونیان می رفت اما قبل از شروع این رقابت، فیروجا با انتشار پیامی از ادامه این مسابقات انصراف داد.

انصراف ناگهانی فیروزجا از سوپرتورنمنت شطرنج

عیلرضا فیروجا که برای مقام سومی سوپرتورنمنت شطرنج رقابت می کرد، از ادامه مسابقات کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در سوپرتورنمنت ایمچس (Aimchess) که نهمین و آخرین مرحله از تور قهرمانان 2021 است، علیرضا فیروزجا مقابل ولادیسلاو آرتمیف روسی قرار گرفت و با قبول شکست از صعود به فینال این رقابت ها بازماند.

فیروزجا که فینال این رقابت ها از داست داد بود باید شب گذشته (شنبه) برای کسب مقام سومی به مصاف لوون آرونیان می رفت اما قبل از شروع این رقابت، فیروجا با انتشار پیامی از ادامه این مسابقات انصراف داد.

تا به امروز سایت رسمی این رقابت ها دلیل انصراف فیروزجا را اعلام نکرده و حساب رسمی مسابقات و سایت چس 24 تنها برای این بازیکن آرزوی سلامتی کرده است!

انصراف فیروزجا درحالی است که این بازیکن باید 7 سپتامبر (16 شهریور) در مسابقات شطرنج نروژ دست به مهره شود.

اعلام انصراف فیروزجا

بنابراین با انصراف فیروزجا، لوون آرونیان مقام سوم این مسابقات را به نام خود کرد و توانست 8 هزار و پانصد دلار را به جیب بزند.

همچنین در روز اول فینال این مسابقات، مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج جهان به مصاف آرتمیف رفت و پیروز شد به پیروزی 2.5 بر 1.5 دست پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در این رقابت ها 16 شطرنج باز برتر جهان شرکت کرده اند. سوپرتورنمنت ایمچس آخرین مرحله از تور قهرمانان 2021 (به ارزش مجموع 1.6 میلیون دلار) است که دنبال می شود. این رقابت ها تا 14 شهریورماه ادامه دارد و علاقه مندان می توانند آن را به صورت آنلاین پیگیری کنند.

منبع: عصر ایران

به "انصراف ناگهانی فیروزجا از سوپرتورنمنت شطرنج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصراف ناگهانی فیروزجا از سوپرتورنمنت شطرنج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید