انباشت آلاینده ها، هوای تهران را برای حَساسها ناسالم کرد

به گزارش وبلاگ ماشین، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (20 آبان ماه) کیفیت هوای مرکز در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم و بعلاوه ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

انباشت آلاینده ها، هوای تهران را برای حَساسها ناسالم کرد

به گزارش وبلاگ ماشین، بنابر پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز پنجشنبه (20 آبان 1400) با توجه به شرایط پایدار جوی و انباشت آلاینده ها از شب گذشته همراه با تردد خودروها در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

بعلاوه با عدم وزش باد مؤثر در طول روز تجمع آلاینده ها و شرایط نامطلوب کیفیت هوا ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر با حاکمیت ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و احتمال بارش پراکنده تا اواخر وقت پنجشنبه به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، هرچند افزایش ترافیک شامگاهی کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد را در پی خواهد داشت.

با تداوم شرایط ناپایدار جوی و بارندگی تا صبح روز آدینه (21 آبان 1400) همراه با وزش باد مؤثر و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش تندی باد در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود و با تداوم شرایط مساعد جوی تا ساعات پایانی آدینه برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها پیش بینی می گردد.

به گزارش وبلاگ ماشین، آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 139 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 138و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انباشت آلاینده ها، هوای تهران را برای حَساسها ناسالم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انباشت آلاینده ها، هوای تهران را برای حَساسها ناسالم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید