افزایش معنادار مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در سال جاری در کشور

به گزارش وبلاگ ماشین، مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: با افزایش معنادار مصرف کود های فسفاته و پتاسه در سال جاری، به استاندارد های ابلاغی مقادیر مصرف کود های مذکور نزدیک می شویم.

افزایش معنادار مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در سال جاری در کشور

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ ماشین به نقل از شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و مجری خودکفایی کود های کشاورزی کشور در گفتگویی گفت: پیرو تصمیمات اتخاذ شده در کاهش 45 درصدی قیمت کود های فسفاته و پتاسه از ابتدای سال جاری از طریق وزارت جهاد کشاورزی، شاهد افزایش معنادار میزان مصرف کود های مذکور از طریق کشاورزان هستیم به گونه ای که میزان مصرف کود های فسفاته در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از 10 برابر و مصرف کود های پتاسه بیش از 5 برابر و مصرف این دو گروه کودی به طور میانگین بیش از 7 برابر افزایش یافته است.

وی اشاره کرد که هر چند میزان میانه مصرف همچنان کمتر از مقادیر استاندارد ابلاغی است، لیکن رشد مصرف این دو گروه کودی در سال جاری نسبت به سنوات اخیر بی سابقه و نویدبخش یک سال پرمصرف در نهاده های کشاورزی می باشد.

مجری طرح خودکفایی کود های کشاورزی اظهار امیدواری کرد که با اقدامات ترویجی و آموزشی بتوانیم در یک برنامه میان مدت، مصرف کود کشور را به مقادیر استاندارد برسانیم.

رسولی خاطرنشان کرد: در این ارتباط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در سال جاری برنامه ریزی لازم برای برگزاری بیش از 50 همایش آموزشی مصرف بهینه کود را در سراسر کشور را برنامه ریزی کرده است.

وی ادامه داد: در این راستا، تا به امروز 4 همایش آموزشی در استان های گلستان، سمنان، مازندران و فارس برگزار شده است و طبق برنامه تمامی همایش های مذکور در راستای توسعه و ترویج مصرف بهینه کود های کشاورزی برگزار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی شرح داد: افزایش معنادار مصرف کود های فسفاته و پتاسه در سال جاری منجر به افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی و ارتقای سلامت جامعه خواهد شد و این امر به عنوان یکی از مهمترین توفیقات بخش کشاورزی طی سال های اخیر در یاد خواهد ماند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش معنادار مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در سال جاری در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش معنادار مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در سال جاری در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید