اعتراض رسمی کمیته ملی المپیک به اتحادیه جهانی کشتی

به گزارش وبلاگ ماشین و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری با بیان اینکه مراتب اعتراض خود را به فدراسیون جهانی کشتی اعلام کردیم و به طور رسمی پیگیر تاریخ جدید برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در تهران هستیم، گفت: لغو میزبانی ایران در جام جهانی کشتی فرنگی کاملا غیر منطقی بود. دیروز کتبا اعتراض خود را به آقای لالویچ رییس فدراسیون جهانی کشتی اعلام کردیم.

اعتراض رسمی کمیته ملی المپیک به اتحادیه جهانی کشتی

وی ادامه داد: امروز هم با روسای کمیته ملی المپیک سه کشور روسیه ژاپن و گرجستان مکاتبه و اعلام آمادگی و امنیت کامل ایران را برای برگزاری هرگونه رویداد بین المللی در ایران اعلام خواهیم کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: به نظر می رسد این تصمیم گیری عجولانه، احساسی و تحت تاثیر تبلیغات ناصحیح غربی ها بوده است. ما از سه موضع کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و دولت جمهوری اسلامی ایران رسما اعلام کردیم که ایران در امنیت کامل است و برای برگزاری هیچ رویدادی مسئله ای ندارد.

صالحی امیری به عنوان نمونه میزبانی شایسته ایران در جام جهانی شمشیربازی را مطرح نمود و گفت: این بازی ها در کمال آرامش و امنیت در تهران برگزار گشت. رویدادهای بسیار دیگری را هم به عنوان نمونه میتوان مطرح نمود. ما پیگیر این قضیه هستیم و امیدواریم پس از دریافت پاسخ فدراسیون جهانی کشتی مسابقات جام جهانی را بزودی با یک تاریخ جدید برگزار کنیم.

وی ادامه داد: به اعتقاد من با عزم کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی این قضیه بزودی حل و فصل و جام جهانی کشتی فرنگی در تهران خواهد شد.

صالحی امیری در پایان در مورد شرایط کنونی سهمیه های کسب شده ایران برای المپیک 2020 توکی گفت: تا کنون 26 سهمیه بدست آوریده ایم که قابل قبول و فرایند مثبت است. وظیفه ما و وزارت ورزش پشتیبانی حداکثری از تمام فدراسیون های المپیکی است و الان تمام آنها درگیر کسب سهمیه های بیشتر هستند. به طور هفتگی در ستاد عالی بازی های المپیک به ریاست دکتر سلطانی فر بحث های تخصصی در مورد تمام رشته ها انجام و تصمیمات لازم اتخاذ می شود . سعی می کنیم طی چند روز آینده توسط نصرالله سجادی سرپرست کاروان اطلاعات جامع تری را در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعتراض رسمی کمیته ملی المپیک به اتحادیه جهانی کشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رسمی کمیته ملی المپیک به اتحادیه جهانی کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید