اختلالات خواب پیش نشانه ریسک ابتلا به ام اس

به گزارش وبلاگ ماشین، بیماری ام اس ناشی از حمله سیستم ایمنی بدن به میلین است که منجر به اختلال در ارتباط بین مغز و سایر بخش های بدن می گردد و در نتیجه مسائل بینایی، ضعف ماهیچه ها، مشکل در حفظ تعادل و هماهنگی و اختلالات شناختی ایجاد می گردد. میلین ماده چربی است که امکان انتقال سیگنال های الکتریکی را فراهم می نماید.

اختلالات خواب پیش نشانه ریسک ابتلا به ام اس

هلن ترملت، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، در این باره می گوید: وجود این علائم هشداردهنده به خوبی در خصوص بیماری آلزایمر و پارکینسون به اثبات رسیده است، اما تاکنون آنالیز های کمی در خصوص وجود علائم مشابه در خصوص بیماری ام اس وجود داشته است.

در این مطالعه، تیم تحقیق گزارش سلامت 14 هزار فرد مبتلا به بیماری ام اس را با گزارش سلامت 67 هزار فرد فاقد این بیماری مقایسه کرد.

فیبرومیالژیا که مشکل درد اسکلتی-عضلانی است در افرادی که بعدها مبتلا به بیماری ام اس شدند سه برابر بیش از دیگر شرکت کنندگان مشاهده شد.

همچنین تعیین شد سندرم روده تحریک پذیر در افراد مبتلا به این اختلال حدود دو برابر بیشتر است. سردردهای میگرنی و هر نوع اختلال در خلق و خو یا اختلال اضطراب که شامل افسردگی، اضطراب، و اختلال دوقطبی است هم با میزان بالا در این گروه از شرکت کنندگان یافت شد.

این یافته ها می تواند به پزشکان در تشخیص زودهنگام بیماری و آغاز درمان یاری نموده و بدین ترتیب روند اسیب به مغز و نخاع کُند گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اختلالات خواب پیش نشانه ریسک ابتلا به ام اس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلالات خواب پیش نشانه ریسک ابتلا به ام اس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید