نکات جالب از هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش وبلاگ ماشین، هفته سوم بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران هم با اتفاق های جالب و البته باز هم مسائل داوری به سرانجام رسید.

نکات جالب از هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش وبلاگ ماشین از فارس، هفته سوم لیگ برتر با برگزاری 8 ملاقات در روزهای پنجم، ششم و هفتم آذر سپری شد که بار دیگر در این هفته مسائل داوری و البته لغو بازی به دلیل بارش برف از سوژه های مهم هفته بود.

نکته اول: گل گهرسیرجان یک - یک فولاد؛ اعتراض، حرکت عجیب دروازه بان فولاد و تیمی که دنبال قهرمانی نیست!

جدال تفکرات قلعه نویی و نکونام در حالی به سود تیم سیرجانی به سرانجام رسید که در جریان بازی صحنه پنالتی به ضرر فولادی ها حسابی سروصدا به راه انداخت.

حرکت عجیب محسن فروزان دروازه بان تیم اهوازی د به هنگام ضربه پنالتی و واکنش آکروباتیک او قبل از پنالتی اول در نوع خودش جالب بود.

هر چند که به دلیل حرکت نامتعارف فروزان داور دستور به تکرار ضربه کرد تا بهانه جدیدی برای اعتراض شدید فولادی ها گردد.

نکته جالب دیگر این بازی صحبت های مهدی هاشمی نسب پس از سرانجام بازی بود که ادعا کرد این تیم دنبال قهرمانی نیست و نیازی نیست عده ای دنبال زدن فولاد باشند! البته صحبت های او کنایه به بازی قبل آنها با استقلال و حواشی ایجاد شده در این مسابقه بود.

نکته دوم: استقلال یک - صفر ماشین سازی تبریز؛ گل مسی وار میلیچ، عذرخواهی فکری و گزارشگری با جملات عجیب

برخلاف بازی گذشته آبی پوشان با فولاد که پر از حاشیه های عجیب و غریب بود، این بار آبی ها در تهران روز کم حادثه ای را از نظر حاشیه سپری کردند.

گل مسی وار میلیچ به ماشین سازی باعث شد تا استقلال از حواشی ایجاد شده برایش دوری کند و 3 امتیاز ارزشمند را کسب کند.

بعد از بازی هم با توجه به این برد فکری که نسبت به هفته گذشته به آرامش رسیده بود از مردم بابت حرف های ناپسندی که بعد از سرانجام بازی با فولاد به زبان آورده بود عذرخواهی کرد.

نکته عجیب دیگر این بازی گزارشگر این مسابقه توسط پیمان یوسفی بود. او که همواره از جملاتی عجیب در گزارش های خود استفاده می نماید یکی از جملات عجیبی به زبان آورد این بود که مساوی در این بازی دردی از استقلال دوا نمی نماید! اینکه چرا یک امتیاز کمکی به استقلال نمی نماید آن هم در همین اوایل فصل سوالی است که گزارشگر این بازی باید به آن پاسخ دهد.

نکته سوم: سایپا یک - صفر نساجی مازندران؛ گلایه صادقی و فاضلی از شرایط داوری و بی انصافی ها!

نکته این بازی گلایه ها دو مربی پس از سرانجام بازی بود. تیم نساجی معتقد بود در این بازی اسیر اشتباه داوری شده است و 3 خطای پنالتی آنها گرفته نشده است، فاضلی هم در نشست خبری به نکته قابل توجهی اشاره نمود. اینکه در فوتبال ایران هر چه فریاد بزنی بیشتر دیده می گردد و فوتبال را شبیه مدرسه ای توصیف کرد که مسئولان هوای بچه تنبل ها را بیشتر دارند. در سوی دیگر میدان ابراهیم صادقی از اینکه کمترین توجهات در رسانه ها به سایپا می گردد گلایه کرد .او و مجموعه اش مدعی هستند سالم ترین تیم لیگ برتر هستند و البته تا این هفته اعتقادی به بیانیه نویسی علیه داوران ندارند.

نکته چهارم: آلومینیوم اراک صفر - صفر مس رفسنجان؛ بازی لیگ یکی ها در هوای آلوده

بازی بدون نکته و بدون هیجان. یک بازی کاملا سرد و بی حال از سوی دو تیم که در نهایت هم بدون رد و بدل شدن گل به سرانجام رسید و شاید تنها موضوع مبهمش صحبت گزارشگر بازی بود که مدعی شد این بازی در هوای آلوده در حال برگزاری است! البته بعد از سرانجام بازی هم غیبت رسول خطیبی در نشست خبری از نکات مهم بازی بود که باید از سازمان لیگ پرسید چرا سرمربیان تیم ها به دلخواه خود در نشست های خبری شرکت نمی نمایند. همچنین اطلاع رسانی ضعیف از این بازی از نکات منفی این ملاقات بود.

نکته پنجم: شهر خودرو یک - یک صنعت نفت آبادان؛ اعتراض ادامه دار رحمتی و اخراج و محرومیت از بازی مهم

درحالی که شاگردان مهدی رحمتی خود را برای یک برد دلچسب آماده نموده بودند اما پنالتی دقیقه 92 به نفع تیم آبادانی همه شادمانی تیم مشهدی را خراب کرد تا بعد از دریافت این گل به داور مسابقه حسابی اعتراض نمایند و در نهایت مهدی رحمتی که حسابی نشان داده کنار خط مربی خیلی آرامی نیست اخراج گردد و در نهایت مجبور گردد بازی مهم این هفته تیمش مقابل پرسپولیس را از روی سکوها ببیند.

نکته ششم : ذوب آهن یک - یک پیکان؛ تکنولوژی جدید در سیستم داوری! و بازگشت مربی مستعفی

مهمترین نکته این بازی برگرداندن پنالتی توسط داور به نفع تیم ذوب آهن بود. در این بازی داور برای پیکان پنالتی اعلام می نماید که با اعتراض شدید بازیکنان ذوب آهن روبرو شد سپس کنار خط رفت و وقتی به زمین برگشت پنالتی را مردود گفت.

خیلی ها تصورشان بر این بود که داور با استفاده از دوربین کنار زمین صحنه پنالتی را بازبینی نموده و به همین دلیل به این سیستم لقب وار ایرانی دادند اما بعدا معین شد هم بازیکن پیکان خودش اعتراف نموده که خطایی روی او صورت نگرفته و هم اینکه داور چهارم به استفاد از سیستم رادیویی به داور اعلام نموده این خطا پنالتی نبوده است.

بعد از بازی هم رحمان رضایی که در دو هفته گذشته حسابی علیه داوری ها تاخته بود گفت از این به بعد تصمیم گرفته اند در خصوص داوری ها صحبت ننمایند. همچنین نکته دیگر بازی حضور مهدی تارتار در نیمکت پیکانی ها بود. مربی که دو روز قبل از بازی به صورت ناگهانی گفت نمی تواند با پیکان ادامه دهد و فردای این استعفا به کارش برگشت و دیگر صحبتی از اینکه نمی تواند افکارش را در این تیم پیاده کند، نبود!

نکته هفتم: نفت مسجدسلیمان صفر - صفر پرسپولیس؛ خط حمله بی جان سرخ ها و بهانه دیر رسیدن به استادیوم!

برای تیم مدعی قهرمانی زور نداشتن در خط حمله عاملی شده تا منتقدان یحیی گل محمدی حسابی به این شرایط پرسپولیس بتازند.

تیمی که در خط حمله جان ندارد و در این شرایط سیامک نعمتی در بدترین شرایط ممکن پنالتی را از دست داد تا سرخپوشان متوقف شوند البته بعد از بازی حمید مطهری از دیر رسیدن به استادیوم شهید محمدی و خوب گرم نکردن گلایه کرد و این موضوع را عاملی بر ناکامی سرخپوشان در این بازی قلمداد کرد.

یکی دیگر از نکات این بازی حضور اندکی از تماشاگران در تپه های اطراف استادیوم بود. درحالی که به دلیل شیوع کرونا هواداری حق ندارد وارد استادیوم گردد اما جمعیتی کم اما نزدیک به هم در تپه های اطراف استادیوم در حال تماشای این بازی بودند!

تراکتور صفر - یک سپاهان؛ برف، کاور، لغو بازی و نارضایتی منصوریان

مهمترین مساله در خصوص این بازی که توجه را به خود جلب می نماید این است که چرا روز پنجشنبه 7 آذر مسئولان برگزار نماینده این بازی استعلام هواشناسی را نداشتند و چطور می گردد در آستانه بازی به یکباره زمین پوشیده از برف می گردد.

مسئولان هیات فوتبال تبریز مدعی هستند تا ساعت 14 روی زمین کاور بوده و بعد برای گرم کردن دو تیم کاور را برداشته اند اما حجم برفی که در چمن بود به نظر می رسید مدت زیادی این چمن کاور نداشته است. این بازی در نهایت با یک روز تاخیر برگزار گردید.

در جریان این بازی تقدیر از مهدی کیانی توسط باشگاه تبریزی از نکات مثبت این ملاقات بود. کیانی سالها برای تراکتور بازی نموده بود و این حرکت باشگاه تبریزی قابل ذکر است.

در نهایت هم باخت خانگی پرشورها فشارهای زیادی را روی منصوریان سرمربی این تیم وارد خواهد نمود و شاید خودش هم این را می دانست که بعد از بازی گفت از عملکردش راضی نیست.

منبع: جام جم آنلاین

به "نکات جالب از هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات جالب از هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید