نکاتی که باید در مورد به همراه داشتن دارو در سفرهای هوایی بدانید

به گزارش وبلاگ ماشین، فرودگاه ها محدودیت های مختلفی دارند. اگر می خواهید بدانید که دارو ها هم جزو این محدودیت ها است یا نه با خبرنگاران همراه باشید.

نکاتی که باید در مورد به همراه داشتن دارو در سفرهای هوایی بدانید

با وجود لیست بلندی از موارد ممنوعه برای سفرهای هوایی، داروهای تجویز شده در این لیست دیده نمی شود. شما مجاز هستید که هرگونه داروی تجویز شده یا بدون نسخه را با خود در سفرهای هوایی به همراه ببرید. سعی کنید داروهای خود را در چمدانی که بررسی می شود قرار ندهید چون ضمانتی نیست که در مقصد چمدانتان را به شما پس بدهند. ممکن است شما و چمدانتان بیشتر بررسی شوید اما در بیشتر فرودگاه های آمریکا اگر داروهایتان را در کیف دستی خود قرار دهید مسئله ای برایتان پیش نمی آید.

گام اول

تا جایی که ممکن است قرص ها را در بسته بندی خودشان نگه دارید. اگر درون ظرف قرص ها را نگه می دارید با برچسب نام هر یک را مشخص کنید. این برچسب ها به نفع خودتان است تا بتوانید راحت تر قرص ها را از هم تشخیص دهید.

گام دوم

بطری دارو های مایع را در یک کیسه نگه دارید، یا در جیب داخل کیف دستی خود قرار دهید. معمولا مامورین فرودگاه به جای گشتن با دست، به وسیله صفحه نمایش کیف ها را چک می کنند.

گام سوم

تمام داروهای مایع و ژل ها، که باید در دمای اتاق نگه داری شود و حدود 100 گرم یا کمتر وزن دارند را در یک کیسه پلاستیکی کوچک نگه دارید. این کیسه را هنگام بررسی مامورین خارج کنید تا از دستگاه ایکس ری رد شود.

گام چهارم

داروهای مایع و ژل ها را که بیش از 100 گرم هستند را در کیف بزرگ تری قرار دهید و به مامورین امنیتی اطلاع دهید که داروهای شما هستند تا اگر لازم بود با دست بررسی شوند.

گام پنجم

تمام داروهایی که باید در دمای پایین نگه داری شوند را در یک کیسه یخ عایق دار قرار دهید. به مامورین امنیتی در این باره نیز اطلاع دهید تا در صورت لزوم به صورت دستی بررسی شوند.

گام ششم

تمامی سرنگ ها را در یک محفظه سخت نگه دارید. چک کنید که روی تمامی داروها نوشته شده باشد که نیاز به تزریق با سرنگ دارند و هر دارو را با سرنگش در یک جا قرار دهید. به مامورین اطلاع دهید که چنین داروهایی دارید تا بتوانند چک کنند.

نکته

اگر قصد دارید مقدار زیادی دارو با خود حمل کنید که در بسته بندی خود قرار ندارند حتما به پزشک خود بگویید که برایتان یک تاییدیه بنویسد که دارو برای مصرف شخصی خودتان است.

هشدار

هیچوقت بیش از مقدار مصرفتان برای سفر، داروی بدون تجویز با خود به همراه نبرید مخصوصا اگر قصد دارید از کشور خارج شوید باید مقدار دارو برای دوره سفرتان معقولانه باشد.

منبع: کجارو / traveltips.usatoday.com

به "نکاتی که باید در مورد به همراه داشتن دارو در سفرهای هوایی بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که باید در مورد به همراه داشتن دارو در سفرهای هوایی بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید