نوسان در بازار رمزارزها بسیار شدیدتر از بازارهای دیگر

به گزارش وبلاگ ماشین، به گفته یک فعال حوزه رمزارز و بلاک چین، اگرچه فرایند کلی بیت کوین همواره صعودی بوده است، اما بازار رمزارزها نوسانات بسیاری دارد و افرادی که می خواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند، باید پولی را وارد این بازار کنند که تحمل از دست دادنش را دارند.

نوسان در بازار رمزارزها بسیار شدیدتر از بازارهای دیگر

یاشار راشدی با بیان اینکه ورود به هر بازار مالی دانش و مطالعه می خواهد و همراه با ریسک است، اظهار کرد: اگر افراد به بورس ایران هم بدون دانش وارد شوند، ممکن است دارایی خود را از دست بدهند. اما در بازار رمزارزها نوسانات بسیار شدیدتر از بازارهای دیگر است، با سرعت زیادی رشد می کنند و با سرعت زیادی هم ممکن است ارزش خود را از دست بدهند.

وی ادامه داد: یک سال پیش قیمت بیت کوین بین 7000 تا 10 هزار دلار نوسان داشته ، الان روی 35 هزار دلار است. اگرچه بیت کوین نسبت به یک سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته اما در یک ماه گذشته نسبت به قله و بیشترین قیمت تاریخی اش، ریزش کرده است. با وجود این، فرایند کلی بیت کوین همواره صعودی بوده است، به این صورت که حتی اگر افراد در بیشترین قیمت اقدام به خرید کردند، بعد از چند سال و در درازمدت، قیمت نسبت به قله قبلی چند برابر شده است.

این فعال حوزه رمزارز و بلاک چین با بیان اینکه بازار رمزارزها در کوتاه مدت ممکن است ریزش داشته باشد و افرادی که در قله خرید کرده اند، متضرر شوند، اضافه کرد: افرادی که می خواهند در این زمینه سرمایه گذاری کنند باید به چند نکته توجه کنند؛ اول اینکه قبل از اینکه وارد این حوزه شوند، ابعاد مختلف آن را کاملا مطالعه کنند، از جمله ابعاد فنی، بحث های امنیتی و روش های نگهداری رمزارزها. همچنین درباره بازار رمزارزها و بحث های مالی مطالعه کنند، ریزش ها و صعودهای قبلی را بررسی کنند و در این زمینه دانش خود را بالا ببرند.

راشدی همچنین اظهار داشت: نکته دوم اینکه بازار رمزارزها ریسک زیادی دارد. اگر افراد می خواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند، نباید سرمایه ای نباشد که اگر از دست رود، باعث اختلال در زندگی روزمره شان شود. باید پولی را وارد این بازار کنند که تحمل از دست دادنش را دارند. اگرچه ممکن است این سرمایه صفر نشود، اما بازار نوسانات زیادی دارد و ریسک از دست دادن پولشان وجود دارد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "نوسان در بازار رمزارزها بسیار شدیدتر از بازارهای دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسان در بازار رمزارزها بسیار شدیدتر از بازارهای دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید