معروف ترین شهرهای مدرنی که شهر ارواح شده اند

به گزارش وبلاگ ماشین، زندگی کنونی در سراسر جهان به سرعت رو بسوی مدرنیته شدن نهاده و کمتر کسی هست که متوجه پیشرفت و بروز شدن محیط زندگی نباشد. به همین جهت هر سال شهرهای جدیدی در بیشتر کشورهای جهان ساخته می گردد. اما در کمال تعجب برخی از آن ها خالی از سکنه باقی می مانند و کسی حاضر نیست در معروف ترین شهرهای مدرنی که شهر ارواح شده اند، زندگی کند. به نظر شما این امتناع از زندگی در دیدنی ترین شهرهای مدرنی که شهر ارواح شده اند چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ جواب این سوال را در مطلب امروز با هم بخوانیم.

معروف ترین شهرهای مدرنی که شهر ارواح شده اند

کانگ باشی، چین

کشور چین به علت سرعتی که در ازیاد جمعیت دارد، یکی از کشورهایی بوده که ساختمان های زیادی در آن در حال ساخت و ساز است. هر سال شهرهای نو ساخته و به شهرهای دیگر افزوده می گردد اما به علت تراکم جمعیت بالا بیشتر آن ها خالی از سکنه باقی می مانند. یکی از دلایل سر باز زدن مردم برای زندگی در معروف ترین شهرهای مدرنی که شهر ارواح شده اند، بالا بودن قیمت املاک است. علت دیگر می تواند جنگ باشد. اگر به شهرهای پرجمعیت حمله هوایی گردد بازسازی آن شهرها هزینه بسیار بالایی در بر خواهد داشت بنابراین منتقل کردن نجات یافته ها به شهر نو هم هزینه کمتری در بر دارد و هم آسان تر است. با تمام امکانات و هزینه ای که این شهر های نو داشته اند، تبدیل به شهر ارواح شده اند. یکی از بزرگترین شهرهای ارواح چین در منطقه اوردوس واقع شده است. منطقه ای که ذخایر ذغال سنگ در آنجا کشف شده است. در شهر کانگ باشی هزاران ساختمان با پارک، سینما، فرودگاه و مجسمه های زیبا ساخته شده است. ساخت این ساختمان ها از سال 2001 آغاز شده و برای حدود 1 میلیون نفر برنامه ریزی شد. اما هم اکنون تنها 2 درصد از این جمعیت در این شهر ساکن شده اند.

روستایی در کشور اسپانیا

در سال 2000 این روستا تنها یک روستای ساده و کوچک بود اما بعدها به عنوان یک شهر بزرگ برای جمعیت 10 هزار نفری در نظر گرفته شد. صدها خانه ویلایی و بعلاوه آپارتمان های چند طبقه و علاوه بر این ها رستوران، فروشگاه، استخر و حتی زمین گلف هم در این شهر گنجانده شده است. این روستا ناگهان در سال 2008 دچار یک بحران مالی جهانی شد. اکنون بالغ بر 100 شهروند در این شهر زندگی می نمایند و تمام سازمان های ضروری مورد احتیاج هم مشغول کار هستند. این شهر هرگز خالی نخواهد ماند زیرا مسیر عبور مسافران شهر های هم جوار از این شهر می گذرد.

پاریس چین، شهر تیاندوچنگ

شهری واقع در سمت شرق چین طراحی و ساخته شده که نمونه ای کپی برداری شده از شهر پاریس فرانسه است. حتی نمونه مشابه برج ایفل در آن ایجاده شد. شهر فوق الذکر در سال 2007 برای جمعیتی 100 هزار نفری وبا هدف تغییر شیوه زندگی روستایی ساکنان ساخته شده است. ولی در حال حاضر کمتر از نیمی از جمعیتی که برای این شهر برنامه ریزی شده بود، در این مکان زندگی می نمایند زیرا به مانند دیگر شهرهای چین هزینه املاک در آن در بین شهرهای مدرنی که شهر ارواح شده اند، بسیار بالاست.

کیلامبا، آنگولا

یک شرکت چینی در فاصله 30 کیلومتری لوآندا شهر دیدنی کیلامبا را احداث کرد. ساخت این شهر دیدنی در سال 2012 به سرانجام رسید. 750 آپارتمان چند طبقه ای برای جمعیتی نیم میلیون نفره در آن ایجاد شد. بیش از 100 مرکز خرید و بعلاوه چندین مدرسه هم در این شهر احداث شد. بر آورد کلی هزینه ساخت این شهر حدود 3.5 بیلیون دلار تخمین زده شده ولی با تمام این ها جمعیت کنونی شهر تنها 1000 نفر می باشد و بیشتر جمعیت هم زیر خط فقر هستند که با عایدی روزانه 2 دلار زندگی می نمایند. آن ها حتی با وام هم توانایی خرید مسکن را ندارند.

لندنی واقع در چین، تامس تاون

شهر دیدنی تامس تاون شهر کپی برداری شده از لندن بوده که برای سکونت 10 هزار نفر ساخته شده است. شهر تامس تاون هم به علت بحران مالی از سال 2008 خالی از سکنه به جای مانده است. کمتر کسی هست که استطاعت زندگی در این شهر زیبا را داشته باشد به همین دلیل شهر به شهر ارواح تبدیل شد. شاید برایتان تعجب آور و جالب باشد که بگوییم این شهر با این همه هزینه و امکانات هم اکنون به عنوان زمینه عکاسی عروسی مورد استفاده قرار می گیرد.

شهر ماسدار، امارات

شهر دیدنی ماسدار در 17 کیلومتری مرکز دیدنی امارات، دبی واقع شده است. هزینه ساخت این شهر دیدنی 22 بیلیون دلار برآورد شد. این شهر یکی از شهرهای اکوسیتی بوده که از منابع برگشت پذیر انرژی فراهم می نماید. این شهر برای زندگی 50 هزار سکنه برنامه ریزی شده بود اما در حال حاضر تنها 300 نفر در این شهر زندگی می نمایند که بیشتر آن ها دانشجویان موسسه علم و تکنولوژی ماسدار می باشند و در حقیقت یک خوابگاه دانشجویی با ابعاد بسیار بزرگ است. ورود ماشین به این شهر به کلی ممنوع بوده و تنها یک فروشگاه ماشین دارد که برای سفر بین شهری از آن ها استفاده می گردد. این شهر مدت هاست تکمیل شده اما هنوز خالی از سکنه است و استقبالی از آن نشده است. یکی از دلایل این امر بحران مالی است. به علاوه کسانی که عادت به زندگی لوکس دارند نمی توانند با قوانین این شهر خود را تطبیق دهند.

کیجونگ دونگ، کره شمالی

شهر کیجونگ یونگ دیدنی در منطقه غیرنظامی زیبا در مرز بین کره شمالی و جنوبی احداث شده و تنها جایی است که از کره جنوبی می توان آن را مشاهده کرد. این شهر در سال 1950 ساخته شده و هدف آن بوجود آوردن استانداردهای یک زندگی خوب برای جنوبی هایی است که از مرز می گذرند. اما باید گفت که برخلاف گفته های صاحب منصبان خانه های این شهر دیدنی کاملا خالی از سکنه هستند ولی چراغ های این شهر در قسمت های معین و زمان معینی روشن و در زمان معینی هم خاموش می شوند تا چنین وانمود نمایند که در ساختمان ها زندگی در جریان است.

منبع: همگردی

به "معروف ترین شهرهای مدرنی که شهر ارواح شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معروف ترین شهرهای مدرنی که شهر ارواح شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید