مضرات مصرف زیاد چربی ها

به گزارش وبلاگ ماشین، مصرف زیاد چربی ها خطر ابتلا به سرطان سینه و سرطان پروستات را افزایش می دهند؛ در سطح دنیا نیز سرطان پستان شایع ترین علت مرگ و میر در اثر سرطان است.

مضرات مصرف زیاد چربی ها

به گزارش وبلاگ ماشین، در بین انواع چربی، چربی های اشباع بیشترین ارتباط را با ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی-عروقی دارند. مطالعات نشان می دهد کاهش چربی دریافتی منجر به کاهش سطح پیش سازهای هورمون های سرطان زا به میزان 7.4درصد در زنان قبل از یائسگی و 23 درصد در زنان پس از سن یائسگی می گردد.

دریافت چربی های اشباع به وسیله تاثیر بر ترشح استروژن باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان می گردد. در زنانی که دریافت چربی بالایی دارند، مبزان ابتلا به سرطان سینه 13 درصد افزایش می یابد.

از جمله شایع ترین سرطان ها در کشور ما سرطان های پروستات و پستان است که ارتباط آن با مصرف زیاد چربی و روغن نشان داده شده است.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، مصرف زیاد مواد غذایی پرچرب، بخصوص چربی های حیوانی مانند گوشت، تخم مرغ، شیر و لبنیات پرچرب در بزرگ شدن پروستات موثر است و خطر بروز سرطان پروستات را افزایش می دهد.

با مصرف منابع غنی از امگا3 مانند مصرف دو یا سه وعده ماهی تازه در هفته می توان از ابتلا به سرطان پیشگیری کرد. همچنین رژیم غذایی حاوی میوه و سبزی فراوان بویژه منابع غنی از لیکوپن مانند گوجه فرنگی که خطر بزرگ شدن و سرطان پروستات را کاهش می دهند، برای بدن بسیار مفید است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مضرات مصرف زیاد چربی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مضرات مصرف زیاد چربی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید