مسکو: آمریکا می خواهد انتقام شکست هایش در شورای امنیت را از دیگر کشورها بگیرد

به گزارش وبلاگ ماشین، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بیان کرد آمریکا میخواهد با تهدید و ارعاب کشورهایی که اجازه ندادند کوشش هایش در شورای امنیت برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران به نتیجه برسد، انتقام شکست های اخیرش را از آنها بگیرد.

مسکو: آمریکا می خواهد انتقام شکست هایش در شورای امنیت را از دیگر کشورها بگیرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ماشین به نقل از ریانووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج شنبه در نشست خبری هفتگی خود، تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کسانی که با ایران همکاری می نمایند را انتقام جویی از کشورهایی خواند که اجازه ندادند کوشش های این کشور برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران به نتیجه برسد.

ماریا زاخارووا در مورد تهدیدهای مکرر مقامات آمریکایی مبنی بر تحریم هر شخص یا نهادی که با ایران همکاری کند، گفت: اگر آمریکایی ها می خواهند دور خودشان حصار بکشند و خودشان را با پرده ای از تحریم ها -که پشت آن پنهان شده اند تا شاید ناتوانی ها، تعصبات و عقده هایشان دیده نگردد- از بقیه جهان جدا نمایند، این مربوط به خودشان است.

وی در ادامه توضیح داد: کشورهای دیگر از حمله روسیه همچنان سیاست های مستقل خود را در عرصه سیاست خارجی دنبال می نمایند، شرکای خود را به طور مستقل انتخاب می نمایند و در حوزه هایی که منافع مشترک وجود داشته باشد، با یکدیگر تعامل می نمایند. این مسئله شامل ایران نیز می گردد. طی بیش از یک دهه اخیر شراکت ما با ایران به خوبی توسعه پیدا نموده است.

زاخارووا اعلام کرد: ارزیابی ما این است که آمریکا می خواهد با ارعاب کشورها از آنها انتقام بگیرد. واشنگتن تصمیم گرفته به شیوه معمول خود متوسل گردد؛ تحریم های یکجانبه علیه کسانی که با ایران همکاری می نمایند. بحث نظامی و فنی فقط یک بخش از آن است. از اظهارات مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری 21 اکتبر [30 مهر] می توان نتیجه گرفت که هدف آمریکا این است که همکاری های بین المللی با جمهوری اسلامی ایران را به کلی مسدود کند.

وی اضافه نمود: دو شکست پیاپی در شورای امنیت سازمان ملل متحد باعث شده که آمریکا برای ادامه سیاست های ضد ایرانی خود مصمم تر گردد و اعلام کند که هر کشوری را که با سیاست مردود فشار حداکثری علیه ایران همراه نگردد، تحریم خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مسکو: آمریکا می خواهد انتقام شکست هایش در شورای امنیت را از دیگر کشورها بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آمریکا می خواهد انتقام شکست هایش در شورای امنیت را از دیگر کشورها بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید