مرکز ملی فضای مجازی: هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین الملل وجود ندارد

به گزارش وبلاگ ماشین، معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر حمایت از ترافیک و پهنای باند داخلی، بر توسعه آن از طریق اپراتورها برای دستیابی به سرعت مناسب و با کیفیت اینترنت در کشور تاکید کرد.

مرکز ملی فضای مجازی: هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین الملل وجود ندارد

به گزارش گروه علم و پیشرفت به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، ابوالفضل روحانی، معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی، در خصوص اخبار منتشره مبنی بر مخالفت این مرکز با افزایش پهنای باند در کشور گفت: پهنای باند اینترنت در کشور نه کاهش داشته و نه منعی برای توسعه آن وجود دارد. مسئله اینجاست که بدلیل بی توجهی چند سال گذشته به توسعه زیرساخت های ارتباطی ثابت و عقب ماندگی جدی کشور در این بخش، هر میزان از توسعه پهنای باند اینترنت پس از مدتی جوابگوی نیازهای کشور نخواهد بود.

وی در پاسخ به چرایی اختلالات اخیر در کشور گفت: تنظیم گری وزارت ارتباطات در سال های اخیر به نحوی بوده که مزیت رقابتی توسعه ارتباطات ثابت در کشور از بین رفته و عمده توسعه کشور بر مبنای ارتباطات سیار بوده است. در چنین شرایطی خواه ناخواه افزایش تقاضا برای دسترسی به محتوا یا خدمات داخلی و خارجی موجب اختلال و کاهش کیفیت دسترسی خواهد شد. مخصوصا اینکه در دوسال گذشته با فراگیری بیماری کرونا، میزان استفاده از خدمات پرترافیک مثل VODها و آموزش آنلاین به شدت افزایش یافته است. این مسئله کمبودها و توسعه نیافتگی ها در زیرساخت ارتباطی کشور را بطور ملموس و بصورت عمومی هویدا کرده است.

وی در پاسخ بر چرایی عدم ورود مرکز ملی فضای مجازی به این شکل از توسعه در شبکه ارتباطی کشور توضیح داد: ما از سال 96 توسعه زیرساخت ارتباطی ثابت و تغییر معماری شبکه ارتباطی کشور را بعنوان اولین نیازمندی و مهمترین مطالبه از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری می کردیم ولی همراهی مناسبی در این خصوص صورت نمی گرفت. البته خوشحالیم که جناب آقای دکتر زارع پور، وزیر ارتباطات دولت سیزدهم، توجه و توسعه به ارتباطات ثابت در کشور را بعنوان یکی از اولویت های کاری خود قرار داده اند. ارائه دهندگان خدمات ارتباطی کشور هم باید با ایشان همراهی کنند چون همه از توسعه ارتباطات ثابت منتفع می شوند. امیدواریم که با یک همکاری ملی، هرچه سریعتر این عقب ماندگی جبران شود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مرکز ملی فضای مجازی: هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین الملل وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز ملی فضای مجازی: هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین الملل وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید