محدودیت های هوشمند کرونایی از هفته آینده اجرا می شود

به گزارش وبلاگ ماشین، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه عادی انگاری کرونا در کشور زیاد شده است گفت: محدودیت های کرونایی از هفته آینده در کشور اجرا می شود.

محدودیت های هوشمند کرونایی از هفته آینده اجرا می شود

به گزارش ایرنا؛ حسینعلی شهریاری شامگاه یکشنبه در نشست شورای اداری زاهدان اظهارداشت: سیستان و بلوچستان از لحاظ واکسیناسیون کرونا در رتبه آخر بین استان های کشور واقع شده است و این مساله می تواند منجر به بروز پیک تازه در این استان شود.

وی بیان نمود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا هر کسی که در ایران اسلامی زندگی می کند باید در برابر کرونا واکسینه شود بنابراین باید اتباع بیگانه، فاقدان شناسنامه و مشکوک تابعین در برابر این ویروس واکسینه شوند.

کننده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: این نگرانی وجود دارد که موج ششم کرونا در کشور ایجاد شود بنابراین واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جلوگیری از ایجاد موج تازه بسیار مهم است.

وی اظهارداشت: در بیشتر کشور های دنیا با وجود اینکه به صورت 100 درصدی واکسیناسیون کرونا انجام شده، اما این کشور ها دوباره درگیر پیک تازه کرونا هستند.

شهریاری شرح داد: واکسیناسیون به طور قطع ایمنی سیستم بدن را در برابر کرونا بالا می برد بنابراین واکسیناسیون یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای جلوگیری از پیک تازه کرونا است.

وی بیان نمود: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا افراد بالای 60 سال باید نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کنند همچنین در برنامه است تا افرادی که دچار بیماری های خاص هستند نیز مشمول این مصوبه شوند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه مراسم عزا و عروسی به راحتی در سیستان و بلوچستان انجام می شود که این مساله بسیار خطرناک است.

وی اظهارداشت: مردم خیال نکنند که کرونا تمام شده و با عادی انگاری باعث ایجاد پیک تازه شوند بلکه همچنان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

منبع: فرارو

به "محدودیت های هوشمند کرونایی از هفته آینده اجرا می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های هوشمند کرونایی از هفته آینده اجرا می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید