لیفت شقیقه چیست؟

به گزارش وبلاگ ماشین، خبرنگاران : لیفت شقیقه یک نوع جراحی زیبایی محسوب می گردد.

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه در سنین بالا بیشتر انجام می گردد. لیفت شقیقه به زیباتر دیده شدن فرد یاری شایانی می نماید. ماندگاری لیفت شقیقه معمولا بالاست. لیفت شقیقه یک جراحی غیر تهاجمی با بی حسی موضعی است. در ادامه درباره لیفت شقیقه به طور کامل بخوانید.

به گزارش وبلاگ ماشین، لیفت شقیقه نوعی جراحی برای از بین بردن افتادگی، شل شدن پوست، چین و چروک در ناحیه چشم ابرو و شقیقه بخصوص در سنین بالا است. این روش با لیفت چشم و ابرو و جوانسازی تاثیر بسیاری در زیبایی فرد دارد.

البته بعضی مراجعه نمایندگان نیز جوان هستند ولی از ظاهر افتاده چشم و ابروی خود راضی نبوده و دوست دارند این جراحی نه برای جوانسازی بلکه برای زیبایی انجام دهند.

در هر صورت پزشک بعد از معاینه در صورتی که صلاح ببیند جراحی را انجام می دهد. خوشبختانه لیفت شقیقه یک جراحی غیر تهاجمی با بی حسی موضعی است و زیباجو بعد از عمل هیچ علائمی در ظاهر خود نخواهد داشت و به راحتی می تواند به روال عادی زندگی خود برگردد.

مزایای لیفت شقیقه

لیفت شقیقه در سنین بالا با از بین بردن چین و چروک اطراف چشم و ابرو و شقیقه، از بین بردن افتادگی و شلی پوست و تغییر حالت در چشم و ابرو باعث زیبایی و جوان تر دیده شدن فرد می گردد. از طرفی این روش دائمی بوده و برخلاف بوتاکس و سایر روش ها احتیاج به تمدید ندارد و صورت زیباجو حالات طبیعی خود را از دست نمی دهد.

معایب لیفت شقیقه

عوارض و معایب این عمل تا حد زیادی به مهارت، تخصص و تجربه پزشک بستگی دارد. به همین علت اگر پزشک خوبی انتخاب کنید جای نگرانی وجود ندارد. با این حال عدم تقارن ابروها، آسیب به عصب های حسی، فرورفتگی در ناحیه ابرو، احساس خستگی و تاری دید و … می تواند از عوارض عمل نادرست لیفت شقیقه باشد.

ماندگاری لیفت شقیقه در روش های مختلف چقدر است؟

به طور کلی ماندگاری این عمل بالاست، اما نمی توان ماندگاری دقیقی را اعلام نمود. زیرا ماندگاری در افراد مختلف فرق دارد. به علاوه با ادامه فرایند پیری به مرور شاهد کاهش نتایج عمل خواهید بود. با این حال به طور کلی ماندگاری جراحی لیفت شقیقه بسیار بالاست به طوری که در دسته جراحی هایی با ماندگاری دائمی قرار می گیرد.

چه کسانی برای عمل لیفت شقیقه کاندید مناسبی هستند؟

قطعا پزشک آنالیز نموده و برترین روش را برای از بین بردن عیوب صورت انتخاب می نماید با این حال کسانی که در گروه های زیر قرار می گیرند برای لیفت شقیقه گزینه مناسبی هستند:

کسانی که سن مناسبی دارند و با افزایش سن دچار افتادگی پوست شده اند البته محدودیت سنی خاصی وجود نداد ولی افراد زیر 23 سال نمی توانند این عمل را انجام دهند زیرا ممکن است نتایج عمل ماندگار نباشد.

کسانی که به صورت ارثی در ناحیه چشم، ابرو و شقیقه دچار افتادگی و شلی پوست هستند.

کسانی که نمی خواهند چین و چروک پیشانی خود را از بین ببرند یا برای از بین بردن چروک پیشانی از روش های دیگری استفاده می نماید.

کسانی که انتظار لیفت کامل ابرو ندارند زیرا در لیفت شقیقه تنها دم ابرو به سمت بالا کشیده می گردد.

افرادی که دچار بیماری خاصی نیستند و می توانند عمل جراحی انجام دهند. یا بعد از عمل نتایج در آنها ماندگار است.

آیا جراحی لیفت شقیقه محدودیت سنی دارد؟

اصولا لیفت شقیقه برای کسانی انجام می گردد که فرایند پیری پوست در آنها آغاز شده و به علت افزایش سن دچار شل شدن پوست، گودی و افتادگی چشم و ابرو شده اند. با این حال بعضی جوانان نیز به دلایل ژنتیکی یا فقط به علت زیبایی و کشیده و درشتر دیده شدن چشم ها و لیفت دم ابرو به جراحی شقیقه علاقه نشان می دهند.

باید گفت این عمل تنها برای افراد بالای 23 سال قابل انجام است. افرادی که کمتر از 23 سال دارند چون فرایند تکامل پوستشان کامل نشده است در صورت جراحی نتیجه خوب و دائمی نخواهند گرفت. به همین علت فردی حتی اگر مسائل ژنتیکی داشته باشد بهتر است برای جلوگیری از عمل دوباره تا 24 سالگی صبر کند و سپس لیفت شقیقه انجام دهد.

لیفت شقیقه برای برطرف چه عیوبی استفاده میگردد؟

تا این بخش از مقاله به صورت خلاصه اشاره کردیم که از لیفت شقیقه برای برطرف چه عیوبی استفاده می گردد. در این قسمت توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد.

افتادگی ابرو

کسانی که ابروهای افتاده دارند می توانند با لیفت شقیقه به صورت دائمی افتادگی ابروهای خود ا از بین ببرند. افتادگی ابروها نه تنها سن فرد را بالاتر نشان می دهد بلکه در زیبایی تاثیر می گذارد. قطعا ابروهای افتاده با لیفت به حالت استاندارد و طبیعی رسیده و بر جذابیت و زیبایی صورت فرد می افزاید.

افتادگی و بی حالت بودن چشم

بعضی افراد چشم هایی افتاده و بی حالت دارند. البته با آرایش می توان این مشکل را حل کرد. اما زمانی که سن فرد بالا برود با شل شدن پوست این افتادگی تشدید شده و دیگر نمی توان با آرایش به چشم ها حالت داد. در این زمان یک روش دائمی لیفت شقیقه خواهد بود.

جوانسازی و از بین بردن چین و چروک شقیقه و اطراف چشم

این مورد فقط برای کسانی است که دچار چروک در اطراف چشم و شقیقه خود هستند. در این صورت با لیفت شقیقه نه تنها به چشم و ابروی خود حالت می دهند بلکه تمامی چروک های درشت شقیقه و اطراف چشم از بین می رود. در این صورت فرد علاوه بر افزایش زیبایی صورت بسیار جوانتر به نظر خواهد رسید.

لیفت شقیقه با اندوسکوپ

اندوسکوپ یک وسیله جراحی است. به یاری اندوسکوپ برش های ریزی در میان موهای سر در قسمت شقیقه ایجاد شده و پزشک می تواند به ماهیچه یا پوست نواحی ابرو دسترسی داشته باشد و به یاری چند لوله، فیبر نوری و دوربین بسیار ریز عمل جراحی را انجام دهد.

در این روش جراح در صورت لزوم بخش هایی از پوست را از ماهیچه جدا نموده و حتی ممکن است بافت های اضافی را بردارد.

این روش با بی حسی انجام می گردد و نتایج آن اکثرا رضایت بخش است. احتیاجی به برش های بزرگ یا کوتاه کردن موهای فرد نیز در این روش وجود ندارد.

لیفت شقیقه با عمل جراحی

در عمل جراحی فرد باید بیهوش شده و عمل جراحی روی او انجام گردد. البته این روش بیشتر برای لیفت پیشانی کاربرد دارد و در لیفت شقیقه بیشتر از روش آندوسکوپ استفاده می گردد.

معرفی انواع روش های لیفت شقیقه از نظر نوع خراش

بسته به مقدار چین و چروک و نتیجه دلخواه زیباجو خراش های عمل شقیقه می تواند متفاوت باشد. برای کسانی که افتادگی زیادی ندارند لیفت پوست شقیقه به تنهایی کافی است.

SMAS

اگر مقدار افتادگی و چین و چروک پوست میانه باشد از این روش برش یعنی برش در لایه میانی پوست استفاده می گردد. با این برش نتیجه عمل ماندگارتر خواهد بود زیرا سطحی ترین لایه عضله زیر پوست کشیده می گردد.

MACS

اگر چین و چروک و افتادگی پوست شدید باشد از برش در لایه عمیق پوست استفاده می گردد که برترین نتیجه و ماندگاری را خواهد داشت.

مراحل انجام عمل لیفت شقیقه چگونه است؟

ابتدا شما باید جلسات مشاوره را در کلینیک بگذرانید و با پزشک مشاوره داشته باشید و خواسته های خود را با او مطرح کنید. علاوه بر این ارائه سوابق پزشکی، داروهایی که مصرف می کنید و … می تواند در عمل تاثیرگذار باشد پس بهتر است همه چیز را با پزشک در میان بگذارید.

در صورت احتیاج باید آزمایشاتی را قبل از عمل انجام دهید.

روز عمل شرایط جسمی شما مثل فشار خون، ضربان قلب و … آنالیز می گردد. بهتر است 12 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.

با تزریق داروی بی حسی عمل آغاز می گردد. سپس پزشک برش های بسیار ریز لابه لای موهای شما ایجاد نموده و عمل را انجام می دهد. ممکن است عمل حدود 2 ساعت طول بکشد.

بعد از عمل اگر خودتان رانندگی نمی کنید بدون احتیاج به همراه نیز می توانید به منزل بازگردید زیرا در صورت شما هیچ اثری از عمل دیده نمی گردد.

آنالیز مراقبت های بعد از عمل لیفت شقیقه

بعد از عمل لیفت شقیقه دوران نقاهت کوتاهی خواهید داشت. در واقع به سرعت می توانید به کارهای روزمره خود برسید. فقط ورزشکاران تا مدتی اجازه ورزش ندارند. با این حال بهتر است مراقبت ها را مدتی بعد از عمل ادامه دهید تا از هرگونه عوارض احتمالی جلوگیری کنید.

مصرف آنتی بیوتیک و داروهای تجویزی پزشک

بعد از عمل داروهایی که پزشک تجویز نموده را به دقت مصرف کنید. بعضی از این داروها ضد درد بوده و برای جلوگیری از دردهای احتمالی است.

مصرف آنتی بیوتیک نیز برای جلوگیری از عفونت در زخم های درون موها لازم است. داروها را تا زمانی که پزشک صلاح دیده است به موقع مصرف کنید.

پانسمان تا 28 ساعت اول

بعد از عمل تعویض پانسمان برای جلوگیری از عفونت و بهبود سریعتر می تواند بسیار خوب و یاری نماینده باشد. بعد از 48 ساعت نیز امکان حمام رفتن وجود دارد. فقط باید از شامپوی مناسب مثل شامپو بچه بهره ببرید.

عدم فعالیت فیزیکی یا بلند شدن های ناگهانی

فعالیت فیزیکی شدید و ورزش ممنوع است. بلند شدن های ناگهانی نیز می تواند مضر باشد. اما کارهای سبک و روزانه موردی ندارد.

استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی

با اینکه زخم ها لا به لای موهاست و حتی بعد از عمل نیز در صورت عوارضی از عمل دیده نمی گردد. ممکن است پس از چند روز شاهد کبودی و ورم در صورت خود باشید. برای جلوگیری از این اتفاق برترین کار استفاده از کمپرس سرد است.

جلوگیری از تابش مستقیم خورشید به زخم

تابش مستقیم نور خورشید می توانید برای زخم ها مضر باشد. البته زخم لابه لای موها بوده و خانم ها نیز در ایران شال یا روسری سر می نمایند. در این دوره پیشنهاد می گردد آقایان کلاه مناسب و آزادی برای تابش نور خورشید استفاده نمایند. دقت کنید کلاه یا شال خود را مرتب بشویید تا از هرگونه عفونت جلوگیری کنید.

خوابیدن درست در دو هفته اول

در دو هفته اول پس از انجام لیفت شقیقه بهتر است به خواب خود توجه داشته باشید. سعی کنید به پشت بخواید و روی پهلوهای خود نخوابید. هنگام خواب سر کمی بالاتر از بدن قرار بگیرد. روی بالشت و ملحفه را نیز مرتب بشویید تا در محل بخیه عفونت ایجاد نگردد.

هزینه لیفت شقیقه چقدر است؟

نمی توان هزینه ای به صورت ثابت مشخص کرد زیرا عمل لیفت شقیقه در هر فرد متفاوت با دیگری است. از آن جایی که این روش نوعی عمل جراحی است و به مهارت و دقت بسیاری احتیاج دارد قطعا نسبت به روش های موقت مثل بوتاکس و … هزینه بیشتری خواهد داشت.

این عمل تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. هزینه های بی حسی و بیهوشی و … نیز در بالا رفتن قیمت تاثیرگذار است. مقدار تخصص پزشک نیز می تواند عامل موثری در هزینه لیفت شقیقه باشد.

اما به طور کلی اگر میانگین قیمت را ارائه دهیم در سال 99 جراحی لیفت شقیقه در حدود 8 میلیون تومان هزینه دارد.

جراحی لیفت شقیقه چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟

همه جراحی ها عوارض دارند. بعد از عمل لیفت شقیه ممکن است با عوارض زیر روبه رو شوید:

احساس درد و سوزش یا قرمزی در ناحیه سر

سردرد سرگیجه و حالت تهوع بخصوص اگر جراحی با بیهوشی انجام گردد.

بی حسی موقت در ناحیه شقیقه و پیشانی

امکان عفونت

البته عدم تقارن ابروها و نارضایتی از نتیجه نیز می تواند از عوارض عمل باشد در صورتی که پزشک خوبی انتخاب ننموده باشید.

منبع: رکنا

به "لیفت شقیقه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیفت شقیقه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید