قالیباف اصل: 2 تصمیم مهم در شورای عالی بورس گرفته شد ، شرکت های سرمایه پذیر سود تقسیم کنند

به گزارش وبلاگ ماشین، سخنگوی شورای عالی بورس از دو تصمیم مهم در شورایعالی بورس خبر داد و گفت: در جلسه شورایعالی بورس در خصوص دو محور فرآیند داد و ستد سهام عدالت و تاسیس شرکت های تامین سرمایه تصمیم گیری شد.

قالیباف اصل: 2 تصمیم مهم در شورای عالی بورس گرفته شد ، شرکت های سرمایه پذیر سود تقسیم کنند

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ ماشین به نقل از بورس تهران، حسن قالیباف اصل، دبیر و سخنگوی شورای عالی بورس گفت: امروز در جلسه شورایعالی بورس در خصوص دو محور فرآیند داد و ستد سهام عدالت و تأسیس شرکت های تأمین سرمایه تصمیم گیری شد.

وی ضمن بیان اینکه تا به حال 27 شرکت آماده پذیرش در بورس شده اند، به آخرین شرایط سهام عدالت و شرکت های سرمایه گذاری استانی اشاره کرد و اضافه نمود: در جلسه امروز آخرین شرایط شرکت های سرمایه گذاری استانی و سهام عدالت بررسی و گزارشی در این خصوص به شورایعالی بورس ارائه شد. بر اساس آئین نامه ابلاغ شده در مرداد ماه، شرکت های سرمایه گذاری استانی موظف بودند سهامداران خود را شناسایی و اسامی آن ها را در سامانه ثبت کنند.

سخنگوی شورای عالی بورس ادامه داد: دو ماه از ابلاغ آئین نامه سپری شده و اکنون شرکت های سرمایه گذاری باید به منظور انتخاب اعضای هیأت مدیره سهامداران را برای حضور در مجمع دعوت کنند.

وی ادامه داد: شرکت های سرمایه پذیر هم باید سود سهامدارانی که روش مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب کرده اند مطابق سایر سهامداران پرداخت کنند. به این ترتیب سود سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند به حساب شخصی واریز و سود افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند به حساب شرکت های سرمایه گذاری استانی واریز می شود.

قالیباف به ضرورت اصلاحات مصوبه سال 91 شورایعالی بورس در خصوص شرکت های تأمین سرمایه نیز اشاره کرد و اضافه نمود: با توجه به مصوبات شورا در سال 91 تأسیس شرکت های سرمایه گذاری موسسین می توانستند حداکثر 35 درصد یک شرکت تأمین سرمایه را داشته باشند. اما امروز با اصلاحاتی که در این مصوبه صورت گرفت موسسین شرکت هایی که سهام عام تشکیل می دهند، فارغ از این که یک گروه یا چند گروه باشند، می توانند حداکثر 60 درصد یک شرکت تأمین سرمایه را داشته باشند و مجاز هستند که 40 درصد مابقی را پذیره نویسی عمومی کنند. همچنین اگر گروه یا گروه هایی عضو هیأت مدیره و سهامدار یک شرکت تأمین سرمایه باشند نمی توانند در دیگر شرکت های تأمین سرمایه به عنوان عضو هیأت مدیره حضور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قالیباف اصل: 2 تصمیم مهم در شورای عالی بورس گرفته شد ، شرکت های سرمایه پذیر سود تقسیم کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف اصل: 2 تصمیم مهم در شورای عالی بورس گرفته شد ، شرکت های سرمایه پذیر سود تقسیم کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید