درخواست پرسپولیس به فیفا و AFC درباره کالدرون، قرمزها در پی زدن دو نشان با یک تیر!

به گزارش وبلاگ ماشین، باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه ای به فیفا و AFC چهار راه برای پرداخت مطالبات سرمربی آرژانتینی سابق خود ارائه نموده است.

درخواست پرسپولیس به فیفا و AFC درباره کالدرون، قرمزها در پی زدن دو نشان با یک تیر!

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ ماشین، باشگاه پرسپولیس که این روزها درگیر پرونده شکایت گابریل کالدرون است و به همین دلیل پنجره نقل وانتقالات باشگاه مسدود شده است، طی نامه ای به تاریخ 10 سپتامبر 2021 (19 شهریور 1400) به گابریل کالدرون و فیفا، شرحات و راهکارهایی برای پرداخت مطالبات سرمربی سابق آرژانتینی خود ارائه نموده است.

پرسپولیسی ها در این نامه آورده اند:

ما دریافت نامه ای در 9 سپتامبر 2021 که بر اساس قوانین بین المللی تنظیم شده است را تایید می کنیم ، که در آن کمیته انضباطی فیفا اعمال ممنوعیت نقل وانتقالات به علت انجام نشدن تصمیمات FIFA و CAS علیه باشگاه پرسپولیس را اعلام نموده است. ما می پذیریم حق مربیان است که پول خود را طبق رای کمیته شرایط بازیکنان فیفا در 30 ژوئن 2020 و بعلاوه تصمیم کمیته انضباطی فیفا در 9 اوت 2021 دریافت نمایند. بعلاوه می دانیم که مربیان ما با تمدید مهلت پرداخت بدهی های پرسپولیس موافقت ننموده اند. با این حال با احترامی که برای فیفا و AFC قائل هستیم (به اسم متولی فوتبال در دنیا و آسیا) ، انتظار رفتار متفاوتی از سوی AFC و FIFA را داشتیم. ما واقعاً انتظار درک و ملاحظه بهتر را داشتیم. ما از رئیس خانواده فوتبال (فیفا و AFC) انتظار داریم با یاری به اعضای خانواده (پرسپولیس) بدهی خود را پرداخت نمایند. پرداخت بدهی به وسیله پولی که در AFC وجود دارد اما در حال حاضر قابل دسترسی نیست. ما نامه های متعددی به AFC ارسال کردیم تا راهی برای انتقال پول های خود پیدا کنیم اما بیشتر نامه های ما بی پاسخ ماند و اگر هم پاسخی دریافت کردیم، آنها به ما گفتند که به علت تحریم های بین المللی علیه ایران نمی توانند پول ما را بپردازند.

اجازه دهید به نامه خود در تاریخ 23 ژوئن 2021 اشاره کنیم که در آن ما با احترام از AFC درخواست کردیم مبالغ تصمیمات فوق را به طلبکاران ، آقای کالدرون و آلبرتو خواکین پرداخت کند. با این حال AFC به سادگی درخواست ما را رد کرد و گفت که AFC به علت تحریم های بین المللی موجود نمی تواند هیچ گونه پرداختی را مستقیم یا غیرمستقیم به نفع فدراسیون فوتبال ایران انجام دهد. ما بعلاوه در نامه دیگر خود مورخ چهارشنبه 2 ژوئن 2021 ، شرح دادیم که به دلایل زیادی نمی توانیم بدهی خود را بپردازیم و سپس با احترام از AFC درخواست کردیم که مبلغ تصمیمات فوق (رای کمیته شرایط فیفا) را از حساب باشگاه در AFC (پاداش نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا 2020). مستقیماً به حساب بانکی طلبکاران واریز کند که این نامه هم مانند بسیاری از نامه های دیگر پرسپولیس رد شد.

با توجه به موارد فوق، ما با احترام درخواست خود را تکرار می کنیم و از شما دعوت می کنیم تا یکی از پیشنهادات زیر را بپذیرید:

1- AFC مطالبات پرسپولیس را پرداخت کند تا پرسپولیس هم بدهی های خود را پرداخت بپردازد.

2- AFC بدهی را به نمایندگی از پرسپولیس پرداخت کند و همان مبلغ را از پول باشگاه نزد خود کسر کند.

3- AFC مبالغی را از حساب پرسپولیس به فیفا انتقال دهد تا فیفا بدهی را به نمایندگی از پرسپولیس پرداخت کند.

در صورتی که AFC سه پیشنهاد فوق را نپذیرد ، پرسپولیس حقوق خود را برای پیگیری پرونده حفظ می نماید و راه چهارم را ارائه می دهد.

4- فیفا در آخرین فرصت زمان دو ماهه ای به پرسپولیس بدهد تا بتوانیم مبالغ را آماده و بدهی را به طلبکاران پرداخت کنیم. لطفاً توجه داشته باشید که به علت تحریم های بین المللی ، انتقال پول از ایران به حساب های بانکی سایر کشورها واقعاً زمان بر است.

آنالیز نامه باشگاه پریسپولیس به فیفا نشان می دهد این باشگاه در ماه های اخیر کوشش زیادی انجام داده تا بتواند بدهی خود به مربیان سابقش را به وسیله مطالباتش در AFC مربوط به پاداش های آسیایی بپردازد اما تحریم های ظالمانه آمریکا، تا به حال اجازه نداده پرسپولیس به پاداش های خود نزد کنفدراسیون فوتبال آسیا دسترسی داشته باشد. نکته عجیب ماجرا هم اینجاست که AFC حتی حاضر نیست، بخشی از پاداش پرسپولیس را به شخص ثالث (کالدرون) بپردازد.

ایسنا

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "درخواست پرسپولیس به فیفا و AFC درباره کالدرون، قرمزها در پی زدن دو نشان با یک تیر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پرسپولیس به فیفا و AFC درباره کالدرون، قرمزها در پی زدن دو نشان با یک تیر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید