خبرنگاران 769 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در خراسان شمالی پرداخت شد

به گزارش وبلاگ ماشین، بجنورد - خبرنگاران - رییس شورای هماهنگی بانک های خراسان شمالی گفت: 769 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی پارسال در استان پرداخت شد که رتبه چهارم کشور را در این زمینه داریم.

خبرنگاران 769 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در خراسان شمالی پرداخت شد

علی اصغر هدایتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ ماشین گفت: سهمیه ابلاغی استان خراسان شمالی در دریافت تسهیلات کرونایی در سال گذشته 977 میلیارد ریال برای هشت هزار و 111 فقره پفراینده بود که تا به امروز 79 درصد سهمیه ابلاغی استان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: باقی پفراینده های متقاضیان تسهیلات کرونایی در دست آنالیز است که عمده آنها به دلیل مسائلی از قبیل ضمانت، معوقات بانکی و دلایل دیگر معطل مانده است که باید متقاضیان این مسائل را رفع نمایند.

هدایتی ادامه داد: بیشترین تسهیلات پرداختی توسط هشت بانک ملی، ملت، صادرات، سپه، رفاه کارگران، تجارت، ملل و انصار بود که بانک ملی با 224 میلیارد ریال برای 2 هزار و 390 فقره پفراینده بیشترین پرداختی را داشته است.

به گفته وی، بانک صادرات با 134 میلیارد ریال برای یکهزار و 184 فقره پفراینده، ملت با 127 میلیارد ریال برای یکهزار و 615 فقره پفراینده، بانک سپه با 127 میلیارد ریال و بانک های رفاه و انصار به ترتیب بیشترین پرداختی تسهیلات کرونایی را داشته اند.

رییس شورای هماهنگی بانک های خراسان شمالی در خصوص فرایند پرداخت تسهیلات گفت: اصناف و متقاضیان تسهیلات کرونایی بعد از ثبت سیستم در دستگاه مربوطه به بانک های عامل معرفی می شوند.

بیش از 26 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در قالب هفت اتاق اصناف و حدود 140 اتحادیه در استان خراسان شمالی فعالیت دارند.

براساس آخرین فهرست رنگ بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان های بجنورد، شیروان و اسفراین در شرایط قرمز کرونایی قرار گرفته است همچنین شهرستان های گرمه، جاجرم و فاروج نارنجی و شهرستان های مانه و سملقان و راز وجرگلان زرد هستند.

این شرایط موجب شده است تا بسیاری از واحدهای صنفی و مراکز گردشگری و ورزشی استان خسارت های زیادی متحمل شوند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 769 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در خراسان شمالی پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 769 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در خراسان شمالی پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید