خبرنگاران ظروف یکبار مصرف طبیعت خلخال را آلوده کرده است

به گزارش وبلاگ ماشین، اردبیل - خبرنگاران - رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی توسط گردشگران نوروزی موجب پراکندگی آن در طبیعت این شهرستان شده است.

خبرنگاران ظروف یکبار مصرف طبیعت خلخال را آلوده کرده است

مهدی کسایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ ماشین اظهارکرد: زمان بر بودن تجزیه ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف برای جذب در خاک در حال حاضر به عنوان بزرگترین معضل بزرگ آلوده کننده محیط زیست و طبیعت محسوب می شود.

او به اجرای دومین برنامه عمومی پاکسازی محیط زیست شهرستان خلخال در سال 1400 با حضور جمعی از فعالان تشکل ها و سازمان های غیردولتی مردم نهاد در تفرجگاه میرعادل بولاغی اندبیل خلخال اشاره کرد و اضافه نمود: پاکسازی زباله های پراکنده در محیط زیبا و جنگلی تفرجگاه میرعادل بولاغی با همت گروه جهادی شهید علی سیفی، دوستداران محیط زیست و مشارکت حفاظت محیط زیست اجرا و این تفرجگاه زیبا از وجود زباله های رها شده در طبیعت پاکسازی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: در سال های اخیر جوامع محلی با درک مسائل و معضلاتی که رهاسازی زباله ها در طبیعت ایجاد می کنند، اهتمام ویژه ای برای اجرا و شرکت در برنامه های نمادین پاکسازی محیط زیست این شهرستان داشته اند.

کسایی بیان نمود: اجرای این گونه برنامه های فرهنگی حفاظت از محیط زیست علاوه بر داشتن آثار فیزیکی پاکسازی محیط زیست ، جنبه های آگاه سازی و فرهنگ سازی را نیز بدنبال داشته و موجب تشویق گروه های مردمی برای حفاظت از طبیعت و محیط زیست منطقه می شود.

چشمه پرآب و تفرجگاه جنگلی اندبیل در 6 کیلومتری مرکز شهرستان و در سه کیلومتری روستای اندبیل در دامنه جنگل درختان قد کوتاه ارس و بنه واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ظروف یکبار مصرف طبیعت خلخال را آلوده کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظروف یکبار مصرف طبیعت خلخال را آلوده کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید