جهانگیری :دولت آمادگی دارد برق تولید شده از طرح های زباله سوز را خریداری کند

به گزارش وبلاگ ماشین، تهران (پانا)- معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت اقتصادی توسعه کارخانه های زباله سوز در کشور تأکید کرد دولت آمادگی دارد در صورت اقتصادی بودن، برق تولید شده از طرح های زباله سوز را خریداری کند.

جهانگیری :دولت آمادگی دارد برق تولید شده از طرح های زباله سوز را خریداری کند

اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های سازمان مدیریت پسماند و بازدید از مجتمع پردازش و دفع آرادکوه در جمع وبلاگ ماشین با تأکید بر اینکه موضوع پسماند، تبدیل به یکی از دغدغه های جدی در شهرهای بزرگ کشور شده است ادامه داد: این موضوع در شهرهای شمالی کشور شرایط سخت تری را به وجود آورده است و مردم به شدت ناراضی شده اند که باید با توسعه طرح های زباله سوز و تبدیل به برق از این مزیت استفاده کرد.

معاون اول رییس جمهور بیان کرد: در شهرهای نوشهر و ساری کارخانه های زباله سوز به بهره برداری رسیده است اما شهر تهران شرایط خاصی دارد که باید با اتخاذ تدابیری به توسعه اینگونه مجتمع ها در شهر تهران کمک کرد.

جهانگیری با اشاره به کاهش تولید پسماند شهری در شهر تهران از هفت هزار تن به پنج هزار و 800 تن تأکید کرد: در 50 سال گذشته پسماند و زباله های شهری در منطقه آرادکوه روی هم انباشته شده اند و این معضل و همچنین تولید گاز متان حاصل از این کوه های پسماند تبدیل به یکی از دغدغه های جدی پایتخت شده است که باید ای برطرف این مشکل تدابیر لازم اندیشیده شود.

معاون اول رییس جمهور بر ضرورت توسعه کارخانه های زباله سوز در کشور تأکید و شرح داد: در حال حاضر عوارض پسماند از مردم گرفته می شود و در اختیار وزارت کشور و محیط زیست است که باید این عوارض برای کمک به شهر تهران در اختیار شهرداری قرار گیرد.

جهانگیری همچنین به مذاکرات اجرا شده با طرف های خارجی برای حل مشکل کوه های زباله در کشور اشاره کرد و گفت: پس از تحریم های آمریکا این طرح ها و مذاکرات کنار گذاشته شد اما شهرداری کارهای مطالعاتی کاملی در این زمینه انجام داده است که می تواند به بهره برداری رسیده و مسائل مردم تهران، کهریزک و ری برطرف شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جهانگیری :دولت آمادگی دارد برق تولید شده از طرح های زباله سوز را خریداری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری :دولت آمادگی دارد برق تولید شده از طرح های زباله سوز را خریداری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید