تیراندازی در کارولینای شمالی با مرگ مادر، ناپدری و دو افسر پلیس تمام شد

به گزارش وبلاگ ماشین، یک نفر در کارولینای شمالی پس از کشتن مادر و ناپدری خود در جریان مقابله با پلیس دو افسر را نیز به قتل رساند و سرانجام نیز با تفنگ خودکشی کرد.

تیراندازی در کارولینای شمالی با مرگ مادر، ناپدری و دو افسر پلیس تمام شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ماشین، تیراندازی در ایالت کارولینای شمالی به کشته شدن 5 نفر منجر شد که دو نفر از آن ها پلیس بودند.

عامل تیراندازی، پیش از آنکه با تفنگ خود را بکشد، مادر، ناپدری و دو پلیس را به قتل رساند.

عامل تیراندازی که نامش ایساک آلتون اعلام شده، متهم است که مادرش و ناپدری 58 ساله اش را کشته است.

وی پس از قتل مادر و ناپدری اش، با پلیس که به محل وقوع جرم آمده بود مقابله کرد و عملیات تیراندازی با افسران پلیس 13 ساعت به طول انجامید.

در جریان این تیراندازی دو افسر پلیس کشته شده و یک افسر دیگر نیز مجروح شد.

مقایسه آمار های خشونت با سلاح میان آمریکا و کشور های دیگر دنیا، ایالات متحده را کشوری کاملاً استثنایی نشان می دهد، در این کشور نرخ وقوع تیراندازی های خشونت بار از هر کشور دیگر در دنیا بیشتر است؛ با آنکه آمریکا حدود پنج درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می دهند نزدیک به 31 درصد از کسانی که مرتکب کشتار های جمعی با سلاح می شوند را در خود جای داده است.

درباره دلایل این موضوع تا به امروز تحلیل های مختلفی ارائه شده، اما آزادی حمل سلاح توسط شهروندان اغلب مهم ترین و اصلی ترین عامل ایجادکننده این مشکل دانسته می شود.

رئیس جمهور آمریکا اخیراً ضمن رونمایی از شش دستور اجرایی برای کاهش خشونت های مسلحانه، این حوادث را به بیماری مسری تشبیه و آن را مایه شرم ساری این کشور در سطح دنیای توصیف کرد.

علی رغم آن که آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا، روزانه به بروز خشونت های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می شود که بسیاری از آن ها مرگبار است، لابی سلاح در ایالات متحده به اندازه ای قدرتمند است که تا به امروز کنگره این کشور حاضر نشده اقداماتی را برای محدود کردن حمل سلاح انجام دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تیراندازی در کارولینای شمالی با مرگ مادر، ناپدری و دو افسر پلیس تمام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیراندازی در کارولینای شمالی با مرگ مادر، ناپدری و دو افسر پلیس تمام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید