تعویق دادگاه قاتل فلوید ، ورود گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس

به گزارش وبلاگ ماشین به نقل از آسوشیتدپرس، دادگاه رسیدگی به اتهامات دریک شووین پلیس آمریکایی عامل قتل جورج فلوید، که قرار بود دیروز دوشنبه برگزار گردد به روز سه شنبه موکول شد.

تعویق دادگاه قاتل فلوید ، ورود گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس

دلیل به تعویق افتادن این دادگاه آن است که ممکن است دادگاه تجدیدنظر اتهام جدیدی مبنی بر قتل درجه سه را هم به پفراینده دریک شووین اضافه کند. قرار است امروز سه شنبه، دادگاه ابتدا با تکمیل فرآیند انتخاب اعضای هیات منصفه کار خود را شروع کند.

این دادگاه که قرار است در مرکز شهر مینیاپولیس - چند صد متری محل کشته شدن جورج فلوید- برگزار گردد، موجب شده این شهر در ایالت مینه سوتا شکل امنیتی به خود بگیرد و چندین چهار راه منتهی به محل دادگاه توسط نیروهای پلیس و گارد ملی مسدود گردد.

دریک شووین که پس از این واقعه از نیروی پلیس اخراج شد، نخستین افسر پلیس سفیدپوست در تاریخ مینیاپولیس است که به علت کشتن یک مرد سیاه پوست دادگاهی می گردد. او با اتهام قتل درجه دو - غیرعمد- روبروست و در صورت گناهکار شناخته شدن حداکثر به تحمل 40 سال زندان محکوم خواهد شد.

دادستان ها سال گذشته ابتدا او را به قتل درجه سه که مجازات سبک تری دارد متهم کردند اما دادگاه در ابتدا آن را رد کرد اما اکنون دادستان ها با ارائه خواسته خود به دادگاه تجدیدنظر، امیدوارند که این اتهام را دوباره به پفراینده دریک شووین اضافه نمایند تا بلکه شانس بیشتری در دادگاه داشته باشند.

کارشناسان حقوق هم می گویند دادستان ها برای به اثبات رساندن قتل درجه سوم در دادگاه کار راحت تری خواهند داشت.

چنانچه دادگاه از فردا، سه شنبه، نهم اسفند شروع به کار کند، انتظار می رود برای سه هفته - حدود 29 مارس- مشغول فرایند انتخاب اعضای هیات منصفه باشد و پس از آن دادگاه با احضار شهود و مدارک وارد مرحله رسیدگی به پفراینده خواهد شد.

آن طور که گزارش شده حدود 370 شاهد ممکن است به دادگاه احضار شوند.

تخمین زده می گردد که هر ساله نزدیک به 1200 نفر در آمریکا توسط ماموران پلیس کشته می شوند اما در حدود 99 درصد از این موارد ماموران به هیچ جرمی متهم نمی شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تعویق دادگاه قاتل فلوید ، ورود گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق دادگاه قاتل فلوید ، ورود گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید