بلیت موزه ها برای مادران با 3 فرزند نیم بها شد

به گزارش وبلاگ ماشین، مرتضی ادیب زاده اظهار کرد: با توجه به بند الف از ماده 25 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با موضوع نیم بها کردن ورودی تمامی اماکن، بناهای تاریخی و موزه های تابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مصوب 19 آبان ماه 1400 مجلس شورای اسلامی برای مادران دارای سه فرزند و بیش تر، معاونت توسعه مدیریت و منابع و اداره کل موزه ها برای اجرایی کردن این بند با ابلاغ بخشنامه ای به تمام استان ها، موزه ها را موظف کرد تا هزینه ورودی برای این گروه هدف، نیم بها گردد.

بلیت موزه ها برای مادران با 3 فرزند نیم بها شد

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نخستین بار است که رسما از اجرای این طرح در موزه های تابع خود، اطلاع داده است.

ادیب زاده درباره نحوه اجرای این طرح در موزه ها شرح داد: پیگیری های لازم برای دریافت شناسه، ویژه مادران دارای سه فرزند و بیش تر از ثبت احوال کشور برای درج در سامانه فروش الکترونیکی بلیت موزه ها و اماکن تاریخی در دست اقدام است. در حال حاضر هویت این گروه با مراجعه حضوری به موزه ها و آنالیز مدارک معتبر (شناسنامه) تایید می گردد.

براساس گزارش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت 19 آبان ماه 1400 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. در این قانون تسهیلاتی همانند نیم بها شدن هزینه موزه ها، اماکن تاریخی، فرهنگی، ورزشی و سینماها برای مادران دارای سه فرزند در نظر گرفته شده است.

منبع: گردشبان

به "بلیت موزه ها برای مادران با 3 فرزند نیم بها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت موزه ها برای مادران با 3 فرزند نیم بها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید