بلیت موزه ها گران شد ، قیمت جدید بلیت موزه ها برای گردشگران خارجی و داخلی

به گزارش وبلاگ ماشین، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزایش قیمت بلیت موزه ها و اماکن تاریخی تحت مدیریت خود را ابلاغ کرد.

بلیت موزه ها گران شد ، قیمت جدید بلیت موزه ها برای گردشگران خارجی و داخلی

چمدان: وزارت میراث فرهنگی پس از تایید هیات وزیران نرخ بلیت موزه ها و اماکن تاریخی در اختیار خود را افزایش داد. با وجود اینکه پیش از این مدیر کل موزه های این وزارتخانه اعلام نموده بود که نرخ جدید با انتها فصل پر رونق گردشگری پاییزه ابلاغ می گردد اما بالا بردن قیمت بلیت موزه ها از روز نخست آبان، در میانه فصل گردشگری پاییزه اجرایی خواهد شد.

با وجود اینکه هیات وزیران سقف قیمت بلیت موزه ها و اماکن تاریخی مهم و سرشناس کشور برای گردشگران خارجی را 100 هزار تومان قرار داده بود، وزارت میراث فرهنگی با تعدیل این قیمت بالاترین نرخ برای گردشگران خارجی را 50 هزار تومان قرار داده است. پیش از این نرخ قیمت بلیت برای گردشگران خارجی با توجه به اهمیت موزه 15 و 20 هزار تومان بود. وزارت میراث فرهنگی این بار قیمت بلیت موزه ها را به سه درجه تقسیم نموده و نرخ بلیت برای گردشگران خارجی 20،30 و 50 هزار تومان خواهد بود.

همچنین نرخ بلیت برای گردشگران داخلی نیز به ترتیب 3، 4 و 5 هزار تومان مشخص شده است. پیش از این قیمت بلیت برای گردشگران داخلی 2 و 3 هزار تومان بود.

بر این اساس به طور مثال بلیت ورودی کاخ گلستان برای گردشگران خارجی 30 هزار تومان و برای گردشگران داخلی 4 هزار تومان خواهد بود. قیمت بلیت هر کدام از موزه های کاخ گلستان نیز برای گردشگران خارجی 8 هزار تومان و برای گردشگران داخلی 3 هزار تومان مشخص شده است. پیش از این ورودی گلستان برای گردشگران خارجی 15 هزار تومان و برای گردشگران داخلی 2500 تومان بود.

همچنین براساس نرخ جدید قیمت بلیت موزه ملی ایران برای گردشگران خارجی 80 هزار تومان خواهد بود که متشکل از بلیت موزه دوران اسلامی به قیمت 50 هزار تومان و بلیت موزه ایران باستان به قیمت 30 هزار تومان است.

استان فارس به دلیل تعدد بناهای ثبت جهانی و ارزشمند، به طور میانگین بیشترین محوطه با بالاترین قیمت بلیت را دارد. قیمت بلیت تخت جمشید، موزه تخت جمشید، پاسارگاد، حافظیه، سعدیه، نقش رستم، ارگ کریمخانی و سایت موزه بیشاپور برای گردشگران خارجی 50 هزار تومان برای گردشگران خارجی 5 هزار تومان مشخص شده است. با این حساب گردشگران خارجی برای بازدید از جاذبه ها مهم شیراز 400 هزار تومان هزینه بلیت ورودی خواهند داشت.

لازم به ذکر است که لیست قیمت بلیت موزه ها که توسط وزارت میراث فرهنگی مشخص شده تنها مربوط به موزه ها و محوطه های تاریخی تحت مدیریت این وزارتخانه است و ممکن است موزه ها خصوصی یا موزه ها و محوطه تحت اختیار نهادهای دیگری قیمت متفاوتی داشته باشند.

منبع: توریسم آنلاین

به "بلیت موزه ها گران شد ، قیمت جدید بلیت موزه ها برای گردشگران خارجی و داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت موزه ها گران شد ، قیمت جدید بلیت موزه ها برای گردشگران خارجی و داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید