ایجاد اسکله جدید نفتی در چابهار ، نصب تجهیزات مدرن در بندر

به گزارش وبلاگ ماشین، معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ایجاد اسکله جدید نفتی در چابهار گفت: در دو سال اخیر پروژه های متعددی برای توسعه بندر چابهار تعریف شده است و این روند ادامه خواهد داشت.

ایجاد اسکله جدید نفتی در چابهار ، نصب تجهیزات مدرن در بندر

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ ماشین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا اللهیار در بازدید از بندر چابهار، با اشاره به اسکله نفتی چابهار اظهارداشت: اسکله موجود نفتی، نیاز صادراتی چابهار را رفع می کند، اما ساخت اسکله نفتی جدید ضرورت دارد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر وجود تجهیزات مدرن در بندر چابهار بیان نمود: در یکی دو سال گذشته تجهیزات خوبی وارد بندر چابهار شده است که از جمله آن می توان به مکنده های غلات و جرثقیل های موبایل ساحلی از 80 تا 140 تن اشاره کرد که کمک زیادی به فعالیت های تخلیه و بارگیری این بندر داشته است.

وی با اشاره به طرح جامع بندر چابهار گفت: در طرح جامع بندر چابهار راه آهن از موضوعات اصلی است که به آن پرداخته شده و این طرح با نگاه توسعه ریل پایه برای چابهار نوشته شده است که بر این اساس حدود 30 درصد حجم ترافیک بندر را روی ریل پیش بینی شده است.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی بیان نمود: هر بندری که در کشور توسعه پیدا می کند در درجه اول منافعش برای مردم منطقه است.

وی با بیان اینکه پیشانی توسعه سواحل مکران توسعه بندر چابهار است، گفت: در دو سال اخیر پروژه های تعریف شده نیز در جهت رشد و توسعه بندر چابهار بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان: ورود حجم زیادی از کالا های اساسی به چابهار

در این مراسم همچنین بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، با بیان اینکه از سال گذشته دو هدف کلی را برای توسعه بندر چابهار پیگیری می کنیم، گفت: یک موضوع کالا های اساسی بوده است که امسال به ثمر نشست و حجم زیادی از کالا های اساسی به بندر چابهار ورود کرده است.

وی اضافه نمود: دومین هدف قرار دادن بندر چابهار در جهت خطوط کشتیرانی است که این مهم نیز در آینده نزدیک اجرایی می شود اگرچه اکنون نیز خطوط لاینر به صورت مستقیم بین بنادر دنیا و این بندر در حال تردد است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش تخلیه و بارگیری در بندر چابهار گفت: تا امروز بیش از 50 درصد افزایش تخلیه و بارگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته را شاهد هستیم.

آقایی بیان نمود: صادرات از بندر چابهار در حال افزایش است و در روز های آینده شاهد رشد بیش از پیش در حوزه مواد معدنی خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ایجاد اسکله جدید نفتی در چابهار ، نصب تجهیزات مدرن در بندر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد اسکله جدید نفتی در چابهار ، نصب تجهیزات مدرن در بندر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید