امضای تفاهم نامه برگزاری مسابقات جهانی پاورلیفتینگ در تخت جمشید

به گزارش وبلاگ ماشین، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، امضای تفاهم نامه برگزاری مسابقات جهانی پاورلیفتینگ در تخت جمشید صورت گرفت.

امضای تفاهم نامه برگزاری مسابقات جهانی پاورلیفتینگ در تخت جمشید

داستان چیست؟

حمید فدایی، مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید مطرح نمود: با توجه به ظرفیت هایی که در تخت جمشید باعنوان میراثی جهانی وجود دارد، این مجموعه امروزه می تواند همچون گذشته زمینه ساز تحولات و رویدادهای فراوانی در جامعه جهانی باشد و مناسب می بینیم از ظرفیت های جهانی آن به منظور پیشبرد موضوعات مختلف آموزشی، برنامه های معرفی، ارتقای جامعه محلی و... استفاده مطلوب کنیم.

وی ادامه داد: از سویی با توجه به ظرفیت های جهانی در ورزشهای قدرتی که به همت فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ و با همکاری شهرستان مرودشت بنا نهاده شده، حمایت و همکاری محوطه میراث جهانی تخت جمشید می تواند گام مثبتی در عمل به حوزه های مسئولیت اجتماعی این پایگاه و حمایت از موضوع ورزش و ورزشکاران جوان باشد

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با اعلام آمادگی در همکاری این مسابقات جهانی، اعلام نمود: آمادگی داریم ضمن انجام هماهنگی های قبلی و در چارچوب ضوابط محوطه، با فدراسیون یادشده در زمینه برگزاری بعضی از مسابقات در مجاورت تخت جمشید همکاری کنیم.

وی اضافه کرد: فراهم آوردن زیرساخت های لازم و ارتقای کیفی رویدادها و برنامه های مشترک فرهنگی و ورزشی، از جمله ضرورت هایی است که در انجام همکاری های مشترک باید مورد توجه قرار گیرد.

بهمن مردانی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت با تاکید بر تاثیر این رقابت های جهانی در معرفی ارزش های این شهرستان و میراث جهانی تخت جمشید بیان داشت: این شهرستان در زمینه های ورزشی و در رشته های مختلف آن، قهرمانانی را در عرصه های جهانی، ملی و محلی به جامعه معرفی نموده است. از همین رو، برگزاری مسابقات جهانی در تخت جمشید علاوه بر برجسته کردن این اقدامات، در معرفی ارزشهای تاریخی و فرهنگی به مجامع بین المللی موثر خواهد بود.

وی ابراز داشت: برگزاری مسابقات جهانی قطعاً منافع درخور و قابل توجهی برای شهروندان شهر مرودشت و این شهرستان خواهد داشت.

حسین علی تقی پور، رئیس فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ گفت: این ورزشهای قدرتی با برگزاری رقابت های جام جهانی و آسیایی همراه خواهد بود که ضمن شناخته شدن میراث فرهنگی و تاریخی کشور در بهره گیری از ظرفیت ورزشکاران داخلی و خارجی و همچنین حمایت از منافع شهروندان ایران سودمند است.

منبع: همگردی

به "امضای تفاهم نامه برگزاری مسابقات جهانی پاورلیفتینگ در تخت جمشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه برگزاری مسابقات جهانی پاورلیفتینگ در تخت جمشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید