آذربایجان، معترضان و رهبر یکی از احزاب مخالف دولت را دستگیر کرد

به گزارش وبلاگ ماشین، پلیس آذربایجان روز شنبه قبل از شروع تظاهراتی در این کشور در اعتراض به مسائل مالی و مدنی شماری از معترضان از جمله رهبر یکی از احزاب مخالف دولت را دستگیر کرد.

آذربایجان، معترضان و رهبر یکی از احزاب مخالف دولت را دستگیر کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ماشین، پلیس آذربایجان امروز شنبه اندکی پس از آغاز یک راه پیمایی در اعتراض به پایین بودن دستمزدها، فساد و نبود دموکراسی در این کشور شماری از معترضان از جمله رهبر یکی از احزاب مخالف دولت را دستگیر کرد.

طبق گزارش رویترز، معترضان مطالبات گسترده ای از جمله افزایش دستمزدها برای کارکنان دولت و برگزاری انتخابات آزاد و مستقل دارند.

علی کریملی، رهبر حزب جبهه مردمی قبل از دستگیری گفت نزدیک به 50 نفر ظرف روزهای گذشته بازداشت شده اند. شمار زیادی از بازداشت شدگان از نفرات فعال در سازمان دهی تجمع اعتراضی امروز هستند.

وی گفت: ما خواهان آن هستیم که از حقوقمان در قانون اساسی و آزادی هایمان محافظت گردد. ما از این دولت هراس نداریم و تا انتها مبارزه خواهیم کرد.

به نوشته رویترز، پلیس کریملی را اندکی بعد از آغاز راه پیمایی او در تجمع اعتراضی امروز در مرکز باکو دستگیر کرد. بیش از 80 معترض هم بعد از او دستگیر شدند.

معاون پلیس باکو در گفت وگو با رویترز دستگیری عده ای از معترضان را تأیید کرد اما از ارائه آمار دقیق در این خصوص خودداری کرد.

پلیس همچنین چندین خیابان در مرکز باکو را مسدود کرد. دو ایستگاه مترو به صورت موقت بسته شدند و دسترسی به اینترنت با اختلالاتی روبرو شد.

الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان از سال 2003 بعد از فوت پدرش قدرت را در این کشور به دست گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آذربایجان، معترضان و رهبر یکی از احزاب مخالف دولت را دستگیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجان، معترضان و رهبر یکی از احزاب مخالف دولت را دستگیر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید