آب و راه دو مشکل عمده طارمی ها

به گزارش وبلاگ ماشین، خبرنگاران/زنجان امام جمعه طارم گفت: اهالی شهرستان طارم خواستار رفع دو مشکل عمده خود در حوزه راه و تامین آب از رئیس جمهور هستند.

آب و راه دو مشکل عمده طارمی ها

حجت لاسلام مهدی منصوری ظهر امروز (27 آبان ماه) در شورای اداری شهرستان طارم که به ریاست وزیر بهداشت به عنوان کننده رئیس جمهور برگزار گشت، اظهار کرد: دل خوشی مردم شهرستان طارم به جاری شدن رود قزل اوزن است که در این راستا نیز با مسائلی روبرو هستیم؛ اگر در شهرستان دو مسئله راه و تامین آب مورد نیاز کشاورزان حل شود، مابقی مسائل هم حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه 50 درصد زیتون و 47 درصد سیر کشور در شهرستان طارم تولید و تامین تولید می شود، اضافه کرد: به خاطر نوع اقلیم در این منطقه بیش از 65 نوع محصول تولید می شود، ولی متاسفانه سردخانه ای وجود ندارد تا محصولات به آن منتقل شود و این امر بسیار حائز اهمیت است که امیدواریم به این موضوع توجه لازم مبذول شود.

امام جمعه طارم با تاکید بر اینکه حق آبه شهرستان طارم باید احیا شود، گفت: برای تامین آب مورد نیاز باید سهم آبه از سد آیدوغموش خریداری شود که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد. حق آبه طارم را احیا کنید؛ نباید یک میلیارد متر مکعب آب در سد منجیل جمع شود و کشاورزان طارم در تابستان با کمبود آب روبرو شوند.

منصوری به نیاز شهرستان در حوزه ورزش، بهداشت و درمان اشاره کرد و یادآور شد: 97 روستا تحت پوشش شهرستان است اما یک زمین فوتبال درست و حسابی نداریم. همچنین بیمارستان 37 تخته نیاز به ارتقا دارد که امیدواریم حل شود.

در ادامه فرماندار شهرستان طارم گفت: شهرستان زمین های زراعی مرغوب برای کشاورزی دارد و نود درصد مردم شهرستان از طریق کشاورزی درآمد می کنند ولی همه اینها وابسته به قزل اوزن است که متاسفانه در سال های اخیر در ایام تابستان و مخصوصا خرداد خشک می شود و کشاورزان با مسائل جدی روبرو می شوند که امیدواریم در شورای اداری استان به نکته توجه شود.

رضا انبارلو با بیان اینکه علی رغم سرریز 22 رودخانه به قزل اوزن، آب در منطقه ذخیره نشده و به سمت سدهای بالادستی می رود، اضافه کرد: درخواست داریم طارم را با عنوان منطقه ویژه کشاورزی در نظر گرفته شود تا بتوانیم قدم های موثری برداریم و از ظرفیت و پتانسیل استفاده کنیم.

وی به ضرورت اختصاص اعتبار برای راه ارتباطی خلخال و کلور و طارم و منجیل اشاره کرد و یادآورشد: راه منجیل شرایط بحرانی دارد و شاهد تصادفات جاده ای در این جهت هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آب و راه دو مشکل عمده طارمی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب و راه دو مشکل عمده طارمی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید