کشف گورستانی که در آن ضیافت برگزار می شد

به گزارش وبلاگ ماشین، باستان شناسان یک گورستان وسیع باستانی رومی را در جنوب فرانسه کشف نموده اند که 1430 قبر و شواهدی از مراسم های خاکسپاری در آن پیدا شده است.

کشف گورستانی که در آن ضیافت برگزار می شد

لایوساینس نوشته است کاوش در این گورستان که به علت فاصله کم آن به کانال روبین با همین نام شناخته می شود، از سال 2017 و پیش از ساخت و ساز در شهر ناربون شروع شد. این منطقه خاکسپاری که در جریان طغیان رود در زیر لایه 3 متری مدفون شده، تا حد قابل توجهی سالم به جای مانده است.

قدمت گورها و آثار تاریخی این گورستان به فاصله قرن یکم پیش از میلاد تا اواخر قرن سوم میلادی بازمی شود و در آن بیش از 100 گور کودک وجود دارد. آنالیز های بیشتر نشان داد که روش خاکسپاری در این گورستان با توجه به سن فرد متوفی متفاوت بوده است، به گونه ای که بچه ها دفن می شدند، اما جسد بیشتر بزرگسالان سوزانده شده است. افراد بالغی که بدون سوزانده شدن دفن شده بودند در تابوت های چوبی قرار داده شده بودند، این درحالی است که بچه ها در جعبه های ساده تر یا در گودال هایی که روی آن ها پوشانده شده بود، قرار داده می شدند.

در کنار بعضی از گورها تکه غذاهای زغالی همانند خرما، نان، انجیر و غلات پراکنده شده بود. باستان شناسان معتقدند این خوراکی ها بقایای باقیمانده از مراسمی هستند که اعضای خانواده متوفی برای یابود برگزار نموده بودند. این ضیافت ممکن است بخشی از جشنواره 9 روزه رومی باشد که با نام پارنتالیا شناخته می شود و خانواده هر ساله در ماه فوریه آن را برگزار می کردند. این جشنواره با مراسمی به نام فرالیا (Feralia) که در آن خانواده ها به همراه غذا، نوشیدنی و سایر پیشکش ها در گورستان گردهم می آمدند، در بیست و یکم فوریه به انتها می رسید.

بعلاوه با کاوش در گورستان روبینز چندین سازه سنگی کشف شد که احتمالا به عنوان تخت برای خانواده های حاضر در مراسم فرالیا مورد استفاده قرار می گرفته است. وجود بقایای لوله های سرامیکی توخالی که در بالای قبرهای در زمین قرار داده شده است، نشان می دهد خانواده ها به طور نمادین با ریختن غذا در قبر بستگان خود، مراسم فرالیا را با آن ها به اشتراک می گذاشتند.

این گورستان که تمام بخش های آن کاوش شده است، مساحتی معادل 5000 متر مربع را در بر می گیرد و در 700 متری شرق ناربون قرار گرفته است. ناربون که در گذشته با نام ناربو مارتیوس شناخته می شد، در سال 118 پیش از میلاد تاسیس شد.

منبع: گردشبان

به "کشف گورستانی که در آن ضیافت برگزار می شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گورستانی که در آن ضیافت برگزار می شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید